Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Land of the Dead: Road to Fiddler's Green (PC)
OkładkaLand of the Dead: Road to Fiddler's Green (PC)

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green to kolejna produkcja (po City of the Dead), której nazwiska użyczył George A. Romero, słynny reżyser horrorów, mających z definicji wprowadzić nas w nastrój grozy i przerażenia.

Akcji | FPP | zombie | FPS | filmy | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green Premiera

18paź2005

PC XBOX

Gry podobne do Land of the Dead: Road to Fiddler's Green

Dead Island

Resident Evil 2 (1998)

BloodRayne

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green to kolejna produkcja (po City of the Dead), której nazwiska użyczył George A. Romero, słynny reżyser horrorów, mających z definicji wprowadzić nas w nastrój grozy i przerażenia. Podobnie jak wspomniane już Miasto Umarłych, tak i opisywana gra, oparta na wątku fabularnym przedstawionym w filmie George A. Romero's Land of the Dead, reprezentuje gatunek pierwszoosobowych shooterów z dużą domieszką elementów horroru.

Przeraźliwa plaga, która zamienia żywych ludzi w chodzące zombie, rozprzestrzenia się po świecie z przerażającą szybkością. Hordy nieumarłych polują na ludzi, bezlitośnie ich zabijając i przemieniając w sobie podobnych. Gracz wciela się w postać Jacka, prostego farmera, który musi przełamać swój strach i stanąć do walki z przeważającymi siłami wroga. Po drodze napotykamy tajemniczego mężczyznę, Dr. Kaufmana, który stworzył tytułowe Fiddler's Green - ufortyfikowane miasto będące obecnie jedyną ostoją żywych i ich ostatnim bastionem. Kaufman oferuje Jackowi propozycję nie do odrzucenia - w zamian za wykonanie konkretnego zadania Jack zostanie sowicie wynagrodzony. Problem w tym, czy pożyjesz na tyle długo, aby tę nagrodę odebrać?

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green to ponad 20 poziomów pełnych grozy, przemocy, krwi i strachu - zombie czają się wszędzie: na polu, w ciemnych uliczkach, w kanałach a nawet w Fiddler's Green. Oczywiście twórcy gry nie zostawili nas na ich pastwę z pustymi rękami. W podręcznym arsenale znajdują się nie tylko przysposobione jako broń kije golfowe i baseballowe, łopaty, gaz-rurki czy topory strażackie, ale także granaty, koktajle Mołotowa, karabiny snajperskie, strzelby i M-16. W ostateczności, gdy wszystko zawiedzie możemy skorzystać z własnych pięści, aczkolwiek pragnąc przeżyć nie należy zbyt na nich polegać. Od strony technicznej wsparcie zapewnia silnik Unreal oraz technologia Karma odpowiedzialna za fizykę i różnorodne efekty specjalne. Zaimplementowano również specjalny system Body Part Specific Damage, dzięki któremu możemy na bieżąco obserwować celność naszych ciosów, trafiających w poszczególne części ciała zombiaków. Oczywiście sama szata graficzna nie wystarczyłaby do wprowadzenia atmosfery grozy bez odpowiedniej oprawy muzycznej, w której skład wchodzą mrożące krew w żyłach utwory oraz psychodeliczne efekty dźwiękowe.

Mimo, iż Land of the Dead: Road to Fiddler's Green przeznaczona jest raczej dla jednego gracza, nie zapomniano także o miłośnikach rozgrywek wieloosobowych. Przygotowano dla nich 10 rozległych map oraz 4 tryby rozgrywki, wśród których są m.in. Deathmatch, Capture the Flag czy Invasion. Jednocześnie może się w nich zmierzyć do 8 graczy, którzy ramię w ramię stawią czoła nieumarłym bądź też powalczą każdy z każdym.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 468 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Land of the Dead: Road to Fiddler's Green

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
XBOX