Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka There (PC)
OkładkaThere (PC)

There PC

Tytuł skierowany do mniej więcej tego samego grona odbiorców, co wydany pod koniec 2002 roku The Sims Online. Podobnie jak w TSO, There daje nam możliwość stworzenia swojego online’owego „ja” i dalszego pokierowania jego towarzyskim życiem.

Symulacje | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

There Premiera PC

27października2003

producent: There Inc. wydawca: There Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do There

The Sims 2

The Sims

Second Life

There to tytuł (tzw. gra-czat) skierowany mniej więcej do tego samego grona odbiorców, co wydany pod koniec 2002 roku The Sims Online. Podobnie jak w TSO, There daje nam możliwość stworzenia swojego online’owego „ja” i dalszego pokierowania jego towarzyskim życiem. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci - w procesie jej generowania możemy zadecydować między innymi o płci, kolorze skóry czy też rodzaju fryzury naszego wirtualnego „ja”. Możemy następnie ubrać go według swojego widzimisię, i wyposażyć w szereg różnego typu gadżetów, itp. Oczywiście gdy tylko przyjdzie nam na to ochota możemy odwiedzając odpowiednie sklepy zmienić wyposażenie naszego bohatera.

Wszystko to oczywiście kosztuje. Gotówkę potrzebną do dokonania wirtualnych zakupów można zdobyć na kilka sposobów: sprzedając posiadane przedmioty, wykonując jakąś pracę, czy też pobierając opłaty za świadczone innym graczom usługi. Nieco therebucks’ów otrzymamy co miesiąc w ramach płaconego abonamentu za grę. Co jednak najciekawsze, wirtualne pieniądze można również kupić za całkowicie realną gotówkę pobieraną z naszej karty kredytowej, tak jak to ma miejsce w innej grze z gatunku MMO – Project Entropia.

Świat gry składa się z czterech, całkowicie odmiennych stref, tak aby każdy znalazł coś dla siebie: tropikalny archipelag Tiki, leśna kraina Tyr, Saja – miasto w chmurach, oraz Egipt w którym bardzo dokładnie odtworzone zostały wszystkie atrakcje turystyczne tego rejonu świata. Do dyspozycji graczy oddana została duża ilość różnego typu atrakcji, w których można wziąć udział. Może to być na przykład arena do zabawy w painballa, tory do wyścigów, miejsca do spotkań z innymi, itp.

W There nie mogło oczywiście zabraknąć możliwości posiadania własnego domu i kształtowania jego wyglądu wedle własnych upodobań. Prowadzenie towarzyskich rozmów i spotkań z innymi graczami umożliwia nam w There wiele starych sprawdzonych jak i nowych narzędzi takich jak: rozbudowany chat - np. możliwość rozmawiania (voice chat), wypowiedzi graczy pojawiające się w dymkach nad głowami postaci, system wyrażania uczuć poprzez gesty (emotes), możliwość zmiany wyglądu własnej twarzy w zależności od aktualnego nastroju czy też „grania” całym ciałem (mogą to być na ulatujące nad nami serduszka obrazujące nasze zauroczenie jakąś osobą).

Zastosowane w grze rozwiązania techniczne pozwalają na wiele dodatkowych, bardzo atrakcyjnych dla użytkownika możliwości takich jak tworzenie własnych tekstur, przedmiotów a nawet lokacji i wymiana ich z innymi współuczestnikami zabawy, organizowanie imprez np. wyścigu po skarb, wieczorku literackiego, pokazu mody, itd.

Co prawda minimalna prędkość łącza wymagana do grania w There to 56kbitów, jednak aby móc korzystać z takich dobrodziejstw jak: voice chat, możliwość wymiany z innymi graczami plików muzycznych i wideo czy też możliwość stosowania własnoręcznie stworzonych tekstur do wystroju własnego domu potrzebne są znacznie szybsze łącza.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe There: 12+