Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPC
Okładka The Wild at Heart (XONE)

The Wild at Heart

The Wild at Heart jest przygodową grą akcji z elementami strategicznymi, stworzoną przez niezależne studio Moonlight Kids. Opowiada o losach dwójki dzieciaków, które wyruszają do ukrytego, magicznego lasu i muszą powstrzymać starożytne zło, dowodząc armią uroczych stworzeń.

Przygodowe | 2D | elementy strategiczne | indie | crafting | przygodowe gry akcji

Okładka The Wild at Heart (XONE)

data premiery gry:

2021

PC XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Wild at Heart jest przygodową grą z elementami zręcznościowo-strategicznymi, opracowaną przez niezależne studio Moonlight Kids. Jest to debiutancki projekt amerykańskiego zespołu.

Fabuła

The Wild at Heart przedstawia historię 12-letniego Wake’a z miasteczka Willowvale, który lubi spędzać czas samotnie, uciekając od trudności życia codziennego i problemów w rodzinie poprzez m.in. granie w gry wideo.

Pewnej nocy wyrusza razem ze swoim najlepszym przyjacielem Kirbym do pobliskiego lasu, gdzie trafiają do innego świata – zapomnianego królestwa Deep Woods, pełnego magicznych stworzeń (w tym wrogo nastawionych), starożytnych kapliczek i jaskiń, w których skrywane są tajemnice, o jakich bohaterowie nie śnili. Dzieciaki muszą ożywić zakon strażników Greenshield i powstrzymać szerzące się zło zwane Nigdy.

Mechanika

The Wild at Heart jest grą przygodową, w której sterujemy niewielką armią sługusów – małych magicznych stworzonek zwanymi Spritelingami, którym wydajemy rozkazy. Możemy za ich pomocą niszczyć obiekty, zbierać łup, walczyć z nadnaturalnymi kreaturami czy budować ścieżki, by ominąć przeszkodę.

Podczas eksploracji unikatowego świata istotne jest również zbieranie surowców, takich jak magiczne kryształy, śmieci i elektryczne składniki, dzięki którym można tworzyć nowe przedmioty i ulepszenia. W walce z kolei bohater może korzystać nie tylko z magicznych stworzeń, ale także z nieocenionego odkurzacza zwanego Gustbuster.

Kwestie techniczne

Zaprezentowany w The Wild at Heart świat jest niezwykle barwny, a odwiedzane lokacje zostały wypełnione elementami podkreślającymi jego magiczność i dziwaczność. Oprawa artystyczna gry przywodzi na myśl ilustracje z najlepszych książeczek dla dzieci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Wild at Heart

12+

PC
XONE