Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5PS4
Okładka The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution (PC)
OkładkaThe Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution (PC)

The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution

Druga część serii gier akcji FPP na zestawy VR, opartych na licencji serii komiksów Roberta Kirkmana. The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution ponownie przenosi nas do Nowego Orleanu, opanowanego przez żywe trupy i rozdartego przez wojnę frakcji.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | komiksy | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution Premiera

1gru2022

PC

2023

PS4 PS5

Gry podobne do The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution

Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil HD

Dead Island Riptide

The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution jest drugą odsłoną zapoczątkowanego w 2020 roku cyklu gier akcji opartych na licencji serii komiksów pod tytułem The Walking Dead autorstwa Roberta Kirkmana. Tytuł został opracowany przez firmę Skydance Interactive i podobnie jak pierwowzór powstał z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Fabuła

Akcja gry The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution toczy się po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii. Produkcja ponownie zabiera nas w podróż do Nowego Orleanu. Wieża (ang. The Tower) kontynuuje swój pochód w celu zdobycia całkowitej dominacji, spychając na bok drugą frakcję – Odzyskanych (ang. Reclaimed). Przedłużająca się wojna zrodziła trzecie ugrupowanie; Wygnańcy (ang. Exiles) są wyrzutkami, którzy opuścili szeregi Wieży, ale jednocześnie nie zamierzają przyłączać się do Odzyskanych.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w turystę, który trafił w sam środek tego chaosu. Ścigani przez potężnego Topornika (ang. Axeman), musimy odkryć, co łączy wszystkie zagrożenia, jakie zawisły nad Nowym Orleanem. Od nas zależy, jak potoczą się nasze dalsze losy. Możemy opowiedzieć się po którejś ze stron lub lawirować pomiędzy nimi; pomagać potrzebującym bądź troszczyć się tylko o siebie, nie stroniąc przy tym od brutalności i przelewania krwi wszędzie tam, gdzie się pojawimy.

Mechanika

W The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Motorem gry są misje zlecane zarówno przez poszczególne frakcje, jak i przez postronnych mieszkańców Nowego Orleanu. Realizując je, trafiamy do rozległych lokacji inspirowanych rozmaitymi zakątkami Nowego Orleanu. Wśród nich znajdziemy nie tylko znane już miejsca, lecz również szereg nowych, na czele z Dzielnicą Francuską.

Warto przy tym pamiętać, że to, komu pomagamy, wpływa na przebieg opowieści, układ sił panujących w mieście, a także na protagonistę, którego nasze poczynania zmieniają w tytułowego Świętego (ang. Saint) lub Grzesznika (ang. Sinner). Za przykład może posłużyć nasz stosunek do Wygnańców, z którymi możemy się sprzymierzyć lub... spróbować przejąć siłą ich zasoby.

Wykonywanie zadań to nie tylko okazja do popchnięcia fabuły w wybranym przez nas kierunku oraz zdobycia cennych łupów i nagród, lecz także do stawienia czoła hordom przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno szeregowi „szwendacze”, jak i znacznie potężniejsi oponenci. Wśród tych ostatnich prym wiedzie wielki Topornik, który nieustannie depcze nam po piętach i sprawia wrażenie niepokonanego. Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniku, tytuł pozwala nam zarówno atakować frontalnie, co nie zawsze jest dobrym pomysłem, jak i działać po cichu, ostrożnie stawiając kolejne kroki i pozbywając się zagrożeń z zaskoczenia.

Wrogów eliminujemy, robiąc użytek z broni białej oraz palnej lub bardziej wymyślnych narzędzi mordu, jak piła mechaniczna; nic nie stoi też na przeszkodzie, by w sytuacjach podbramkowych korzystać z przedmiotów, które mamy pod ręką. W grze zaimplementowano rozbudowany system craftingu. Do tworzenia nowego oręża i ulepszania już posiadanego potrzebujemy projektów oraz zasobów; te drugie znajdujemy bądź pozyskujemy z rozmontowywania niepotrzebnych przedmiotów.

Kwestie techniczne

Podobnie jak pierwsza część serii, The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości.

Ostatnia modyfikacja 1 grudnia 2022

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

The Walking Dead: Saints & Sinners - Chapter 2: Retribution Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 470 lub lepsza
  • Windows 10
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-9400 2.9 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce RTX 2060 lub lepsza
  • Windows 10
PC
PS4
PS5