Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCWPiOSANDSwitch
Okładka The Sparkle 2: Evo (PC)

The Sparkle 2: Evo

The Sparkle 2: Evo to gra logiczno-zręcznościowa stworzona przez studio Madman Theory Games przy współpracy z ekipą deweloperską Plastic Games oraz firmą Forever Entertainment.

Logiczne | elementy zręcznościowe | pod wodą

Okładka The Sparkle 2: Evo (PC)

data premiery gry:

29lis2011

iOS

3lip2012

PC

30paź2013

AND

27sty2014

WP

2lis2017

Switch

The Sparkle 2: Evo jest efektem współpracy studiów Madman Theory Games i Plastic Games oraz firmy Forever Entertainment. Gra stworzona została z myślą głównie o urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach) dysponujących dotykowymi wyświetlaczami, jednak doczekała się również wersji przeznaczonych na inne platformy.

Akcja The Sparkle 2: Evo toczy się w podwodnym świecie. Gracz kieruje poczynaniami niewielkiego morskiego stworzonka – Sparkle'a (ang. iskierka) - wskazując mu miejsca, do których ma dopłynąć oraz pożywienie do skonsumowania. Rodzaj tego ostatniego wpływa na sposób ewolucji zwierzęcia. Z czasem nie tylko powiększa ono swoje rozmiary, ale także wykształca specyficzne cechy adaptacyjne.

Rozgrywka podzielona jest na 13 poziomów, odpowiadających kolejnym stadiom ewolucji Sparkle'a. Na każdym z nich gracz stara się nakarmić zwierzę pożywieniem odpowiednim dla jednego z trzech kierunków rozwoju (czerwone – drapieżnik, zielone – roślinożerca, niebieskie – wszystkożerca). W miarę postępów w grze ma ono także coraz większy „apetyt”, a dodatkowo pojawia się wielu konkurentów, z którymi trzeba walczyć o pokarm.

The Sparkle 2: Evo przykuwa uwagę nietuzinkową oprawą wizualną, bazującą na silniku Unity 3D. Podwodny świat gry mieni się jaskrawymi kolorami i pełen jest półprzezroczystych istot o fantazyjnych kształtach. Zabawę uprzyjemnia klimatyczny podkład dźwiękowy z muzyką w stylu chill-out.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Sparkle 2: Evo

odpowiednia dla każdego wieku

Promocje mobilne na weekend 21-22 lutego (m.in. Iesabel, Flashout 2, Frozen Synapse)
Promocje mobilne na weekend 21-22 lutego (m.in. Iesabel, Flashout 2, Frozen Synapse)

wiadomość21 lutego 2015

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Iesabel, Flashout 2, Frozen Synapse, Sentinel 4: Dark Star, serii Strategy & Tactics oraz o akcji Humble Square Enix Bundle.

PC
iOS
WP
AND
Switch