Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka The Simpsons Skateboarding (PS2)
OkładkaThe Simpsons Skateboarding (PS2)

The Simpsons Skateboarding PS2

Humorystyczna gra dla miłośników deskorolki na licencji kultowego serialu animowanego The Simpsons.

Zręcznościowe | seriale animowane | deskorolka | humorystyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Simpsons Skateboarding Premiera PS2

13października2002

producent: Code Monkeys wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Simpsons Skateboarding to produkcja stworzona na bazie słynnego amerykańskiego serialu animowanego, w której bierzemy udział w zawodach dla skateboardzistów. Specjalnie z myślą o corocznej imprezie porozstawiano po całym miasteczku Springfield rozmaite przeszkody stanowiące nie lada atrakcję dla wszystkich miłośników deskorolek. W trakcie przejazdu odwiedzamy lokacje znane z telewizyjnego pierwowzoru.

Do dyspozycji graczy oddano dziewięć postaci. Oprócz czterech członków rodziny Simpsonów możemy wcielić się również w Otta, Wigguma, profesora Frinka, Nelsona oraz klauna Krusty’ego. Każdy z bohaterów charakteryzuje się czterdziestoma unikatowymi akrobacjami, które jest w stanie wykonać. Swoje umiejętności doskonalimy w trakcie zawodów lub odwiedzamy szkółkę dla amatorów.

Gra oferuje sporą liczbę trybów zabawy. Oprócz podstawowego, niezobowiązującego Freeskate gracze biorą również udział imprezie Skate Fest lub Trick Contest nastawionej przede wszystkim na wykonywanie jak najbardziej karkołomnych akrobacji na desce. Pod względem przebiegu rozgrywki tytuł ten bardzo przypomina serię Tony Hawk’s Pro Skater – w określonym czasie musimy osiągnąć szereg wyznaczonych celów. Wraz z postępami odblokowujemy kolejne postacie, lokacje oraz charakteryzujące się różnymi statystykami i wyglądem deskorolki. Przygotowano również tryb rywalizacji twarzą w twarz dla dwóch graczy.

Oprawa graficzna gry The Simpsons Skateboarding prezentuje się przeciętnie. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku ścieżki dźwiękowej, choć fanów serialu z pewnością zainteresuje fakt, że głosy postaciom podłożyli ci sami aktorzy, co w przypadku telewizyjnego pierwowzoru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe The Simpsons Skateboarding: Odpowiednia dla każdego wieku.