Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy (PC)

The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy PC

Kolejna, piąta już, odsłona z serii gier przygodowych o nazwie Atlantis. Fabuła tej części przenosi nas do 1937 roku, a my wcielamy się w postać Howarda Brooksa, młodego inżyniera aeronautyki, wracającego właśnie z Niemiec z konferencji do domu, do Nowego Jorku.

Przygodowe

PC Windows
Okładka The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3listopada2006

4września2007

pudełko PL

The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage to kolejna, piąta już, odsłona z serii gier przygodowych o nazwie Atlantis. Fabuła tej części przenosi nas do 1937 roku, a my wcielamy się w postać Howarda Brooksa, młodego inżyniera aeronautyki, wracającego właśnie z Niemiec z konferencji do domu, do Nowego Jorku. W trakcie tej podróży, na pokładzie Hindenburga, największego sterowca pasażerskiego w historii, nasz bohater zostaje zaatakowany przez członków tajemniczej, okultystycznej grupy. Howard szybko orientuje się, że ci ludzie próbują odkryć sekret zapomnianej cywilizacji i z jakiś względów uważają, że to właśnie on jest w posiadaniu kluczowego elementu dla ich poszukiwań, dlatego też zastawili na niego pułapkę. W taki oto sposób młody inżynier wpada w wir nieoczekiwanych wydarzeń, które zawiodą go między innymi na terytorium Macao, do pałacu w Indiach, do świątyni w Mezopotamii oraz do biurowca Empire State Building w Nowym Jorku. A każdy z wymienionych celów podróży będzie reprezentować inną kulturę, architekturę, wystrój, jak również każdy z nich będzie krył swoje sekrety.

Rozgrywka w The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage, podobnie jak w innych klasycznych grach przygodowych, polega na eksplorowaniu i zwiedzaniu lokacji, zbieraniu różnych przedmiotów, wskazówek oraz rozwiązywaniu wymagających zagadek. Podczas wspominanych wojaży na naszej drodze spotkamy ponad trzydziestu bohaterów niezależnych, którzy mniej lub bardziej pomogą nam w naszych poszukiwaniach.

Program został wyposażony w klasyczny interfejs ponit and click, a całość zmagań dopełniono stosowną grafiką oraz muzyką doskonale oddającą klimat lat 30-tych ubiegłego stulecia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 142 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
Poradnik: The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy

wiadomość15 marca 2007

Witajcie w nieoficjalnym poradniku do gry The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage, będącej piątą odsłoną jednej z niezwykle popularnych serii gier przygodowych. Znajdziecie tu kompletny opis przejścia czekającej Was przygody, wzbogacony licznymi screenshotami.