Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Rat Project (PC)

The Rat Project PC

The Rat Project to gra, która łączy elementy RPG, przygodówki oraz karcianki. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest niezależne polskie studio o tej samej nazwie – The Rat Project. Tytuł pozwala nam wcielić się w postać tajemniczego chłopca szukającego mamy.

Przygodowe | fantasy | elementy RPG | karciane | polskie | indie

PC Windows
Okładka The Rat Project (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

The Rat Project łączy elementy takich gatunków jak RPG, przygodówka oraz karcianka. Za stworzenie tytułu odpowiada niezależne polskie studio, które swoją nazwę wzięło właśnie od tego projektu – The Rat Project. W grze wcielamy się w tajemniczego chłopca, który wyrusza na poszukiwania swojej mamy.

Fabuła

Pewnego dnia chłopiec budzi się i uświadamia sobie, że jego mama zniknęła. Postanawia więc wyruszyć na wyprawę i ją odnaleźć. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że nie jest zwykłym dzieckiem, a w jego ciele drzemie ukryta siła; moc, którą wielu chciałoby posiąść dla siebie. Tylko od nas zależy, jak zakończy się jego historia.

Mechanika

The Rat Project jest połączeniem elementów RPG, przygodówki oraz karcianki. Dzięki rozbudowie naszej talii możemy rozwijać umiejętności bohatera i uczyć go przydatnych ruchów. Nowe karty zdobywamy dzięki postępom w fabule oraz u kupców.

Dużą rolę dla rozgrywki mają również elementy przygodowe. Podczas naszych zmagań mamy okazję zagłębić się w świat gry poprzez małe śledztwa, które nie tylko często są niezbędne w naszych poszukiwaniach mamy, ale również pogłębiają wiedzę o lore tej autorskiej krainy fantasy.

Tytuł wprowadza mechanikę emocji: podejmowane przez nas w trakcie gry wybory kształtują charakter naszego protagonisty. To od nas zależy, kim stanie się nasz bohater i gdzie go to zaprowadzi.

Tryby gry

The Rat Project jest grą dla jednego gracza

Inne informacje

The Rat Project może pochwalić się mroczną komiksową oprawą wizualną, która idealnie pasuje do klimatu produkcji.

W marcu 2020 roku zostało wypuszczone darmowe demo, które miało na celu wsparcie kampanii kickstarterowej.

Gra powstała jako fanowskie przedsięwzięcie i znacznie ewoluowała od momentu ujawnienia jej światu. W toku produkcji zarówno nazwa zespołu deweloperskiego (dawniej brzmiała ona Basement Studios), jak i sama fabuła tytułu uległy zmianie; oryginalnie bohaterem historii był młody mężczyzna o imieniu Magin, który na zlecenie tajemniczego pracodawcy miał dokonać skrytobójstwa, jednak został zdradzony przez zleceniodawcę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Rat Project

16+

Wymagania sprzętowe The Rat Project

PC Windows

PC Windows

Minimalne: 2.0 Ghz, 2 GB RAM, karta graficzna 1Gb, 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10