Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Mysterious Island (PC)

Tajemnicza Wyspa PC

The Mysterious Island

Tajemnicza Wyspa to debiutancki tytuł polskiego studia developerskiego Calaris, w skład którego wchodzą osoby, którym zawdzięczamy powstanie m.in. słynnego Mortyra. Gra przedstawia przygody piątki przyjaciół których statek rozbija się u brzegów tajemniczej wyspy.

Przygodowe

PC Windows
Okładka The Mysterious Island (PC)

producent: Calaris Studios

wydawca: Play-publishing

wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20czerwca2004

20czerwca2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tajemnicza Wyspa to debiutancki tytuł polskiego studia developerskiego Calaris, w skład którego wchodzą osoby, którym zawdzięczamy powstanie m.in. słynnego Mortyra. Gra przedstawia przygody piątki przyjaciół których statek rozbija się u brzegów tajemniczej wyspy. Gracz wciela się w jedną z wybranych postaci. Jego zadaniem jest odszukanie przyjaciół rozrzuconych po wyspie, zorganizowanie drużyny, a następnie wspólne zbudowanie tratwy która pomoże im wrócić do domu.

Zadanie to jednak okazuje się nieco bardziej złożone niż się z pozoru wydaje. Niezbędne jest rozwiązanie wielu tajemnic, które kryje wyspa. Podczas zdobywania materiałów i narzędzi potrzebnych do stworzenia tratwy, gracz przeżyje wiele przygód, pozna przyjaciół i tajemniczy świat gry. Uwieńczeniem przygód jest uwolnienie tubylców od klątwy złej czarownicy władającej wyspa i bezpieczny powrót do domu.

Projekt jest lekkostrawną mieszanką gier w stylu RPG i RTS z wydatnie zaakcentowanym wątkiem symulacji życia, przyjemną szatą graficzną oraz wygodnym sterowaniem. W grze kierujemy drużyną postaci, które mogą rozwijać zdolności w szeregu rożnych dziedzin. Jednocześnie potyczki z napotkanymi przeciwnikami są przedstawione tak jak to ma miejsce w grach z gatunku RTS. Dzięki rozbudowanemu systemowi Sztucznej Inteligencji, symulacja życia jest niezwykle przekonująca i wymowna. Algorytmy opisujące zachowanie postaci są dużo bardziej subtelne i bardziej złożone niż ma to miejsce w innych współczesnych grach komputerowych, co czyni grę nietuzinkową, a rozgrywkę nad wyraz pasjonującą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 572 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe The Mysterious Island

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tajemnicza Wyspa

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 128MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
  • 1.2 GB HDD