Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Mysterious Island (PC)
OkładkaThe Mysterious Island (PC)

Tajemnicza Wyspa PC

The Mysterious Island

Tajemnicza Wyspa to debiutancki tytuł polskiego studia developerskiego Calaris, w skład którego wchodzą osoby, którym zawdzięczamy powstanie m.in. słynnego Mortyra. Gra przedstawia przygody piątki przyjaciół których statek rozbija się u brzegów tajemniczej wyspy.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tajemnicza Wyspa Premiera PC

20czerwca2004

pudełko PL

20czerwca2004

producent: Calaris Studios wydawca: Play-publishing wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Tajemnicza Wyspa to debiutancki tytuł polskiego studia developerskiego Calaris, w skład którego wchodzą osoby, którym zawdzięczamy powstanie m.in. słynnego Mortyra. Gra przedstawia przygody piątki przyjaciół których statek rozbija się u brzegów tajemniczej wyspy. Gracz wciela się w jedną z wybranych postaci. Jego zadaniem jest odszukanie przyjaciół rozrzuconych po wyspie, zorganizowanie drużyny, a następnie wspólne zbudowanie tratwy która pomoże im wrócić do domu.

Zadanie to jednak okazuje się nieco bardziej złożone niż się z pozoru wydaje. Niezbędne jest rozwiązanie wielu tajemnic, które kryje wyspa. Podczas zdobywania materiałów i narzędzi potrzebnych do stworzenia tratwy, gracz przeżyje wiele przygód, pozna przyjaciół i tajemniczy świat gry. Uwieńczeniem przygód jest uwolnienie tubylców od klątwy złej czarownicy władającej wyspa i bezpieczny powrót do domu.

Projekt jest lekkostrawną mieszanką gier w stylu RPG i RTS z wydatnie zaakcentowanym wątkiem symulacji życia, przyjemną szatą graficzną oraz wygodnym sterowaniem. W grze kierujemy drużyną postaci, które mogą rozwijać zdolności w szeregu rożnych dziedzin. Jednocześnie potyczki z napotkanymi przeciwnikami są przedstawione tak jak to ma miejsce w grach z gatunku RTS. Dzięki rozbudowanemu systemowi Sztucznej Inteligencji, symulacja życia jest niezwykle przekonująca i wymowna. Algorytmy opisujące zachowanie postaci są dużo bardziej subtelne i bardziej złożone niż ma to miejsce w innych współczesnych grach komputerowych, co czyni grę nietuzinkową, a rozgrywkę nad wyraz pasjonującą.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 583 głosów czytelników.

Tajemnicza Wyspa cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Tajemnicza Wyspa: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tajemnicza Wyspa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 700MHz
  • 128MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
  • 1.2 GB HDD