Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchXSXPCPS5
Okładka The Last Worker (Switch)

The Last Worker

Narracyjna przygodówka z otwartym światem. The Last Worker roztacza przed nami wizję rzeczywistości, w której roboty w coraz większym stopniu zabierają ludziom pracę. Choć produkcja porusza trudną i emocjonalną tematykę, nie brakuje w niej humorystycznych akcentów.

Przygodowe | FPP | indie | eksploracyjne

Okładka The Last Worker (Switch)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last Worker jest narracyjną przygodówką wydaną przez firmę Wired Productions. Za opracowaniem tego tytułu stoją studia Oiffy oraz Wolf & Wood Interactive. Pierwsze z nich specjalizuje się w opowiadaniu historii poprzez gry wideo, filmy i telewizję, natomiast drugie dotychczas koncentrowało się na tworzeniu gier VR, na czele z takimi pozycjami, jak A Chair in a Room, Star Trek Timelines, The Harbinger Trial czy The Exorcist.

Fabuła

The Last Worker zabiera nas w podróż do świata, w którym roboty z dnia na dzień w coraz większym stopniu pozbawiają ludzi pracy. Produkcja opowiada o problemach powodowanych przez postępującą w zastraszającym tempie automatyzację. Choć fabuła gry nie stroni od trudnych tematów i emocjonalnych zagadnień skłaniających do myślenia, nie brakuje w niej humorystycznych akcentów.

Mechanika

W The Last Worker akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Na potrzeby gry opracowano rozległy świat, który rozmiarem dorównuje Manhattanowi. W trakcie zabawy eksplorujemy obszerną mapę i śledzimy fabułę, poznając przy tym wiele barwnych postaci.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry The Last Worker utrzymano w komiksowej stylistyce. Całość oparto na szkicach Micka McMahona – słynnego twórcy komiksów, w którego portfolio można znaleźć między innymi takie pozycje, jak Sędzia Dredd czy 2000 AD.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Last Worker

Wymagania wiekowe The Last Worker

12+

Wymagania sprzętowe The Last Worker

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570 / 2 GB Radeon HD 7850 lub lepsza
  • Windows 10
PC
PS5
XSX
Switch