Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Last Sky (PC)

The Last Sky PC

Połączenie przygodówki z platformówką w rzucie bocznym 2,5D. The Last Sky opowiada ambitną historię byłego pilota bojowego, który zmaga się z zespołem stresu pourazowego (tzw. PTSD). Tytuł został opracowany i wydany przez niezależne studio Little Guy Games.

Przygodowe | platformówki | indie | 2.5D | side-scroll | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The Last Sky (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28lutego2020

wczesny dostęp

26czerwca2020

26czerwca2020

Steam

The Last Sky to platformówka z elementami przygodowymi. Produkcja łączy dwuwymiarową eksplorację z rozbudowanymi zagadkami i ambitną historią dotykającą tematu zespołu stresu pourazowego (tzw. PTSD – choroba będąca wynikiem strasznego, zagrażającego życiu wydarzenia, na którą często cierpią żołnierze uczestniczący w konfliktach zbrojnych). Tytuł został opracowany oraz wydany przez firmę Little Guy Games.

Fabuła

Głównym bohaterem The Last Sky jest Jake – zmagający się z PTSD były pilot bojowy, który postanawia skorzystać z pomocy enigmatycznego szamana o imieniu Tarak, by przezwyciężyć chorobę. Tajemniczy rytuał sprawia, że mężczyzna przenosi się do swoistego świata snów, będącego wytworem jego własnej podświadomości.

Mechanika

W The Last Sky akcję najczęściej obserwujemy z boku – z tzw. perspektywy side-scrollowej. Zadaniem gracza jest przemierzanie kolejnych lokacji. Wymaga to zręcznych palców, bowiem u podstaw gra jest platformówką – inaczej mówiąc, musimy skakać po różnych obiektach, by przejść dalej. Ważną częścią rozgrywki jest także rozwiązywanie trójwymiarowych zagadek logicznych, które często polegają na znalezieniu sposobu na opuszczenie danego pokoju.

Kluczową rolę odgrywa także stopniowe odkrywanie głównego wątku fabularnego. Od czasu do czasu gracz jest zmuszony podejmować wybory, które wpływają na kształt opowieści.

Tryby gry

W The Last Sky możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

The Last Sky ładną, trójwymiarową grafikę. Pod względem technologicznym oprawa nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale twórcy dołożyli starań, by ich produkcja miała wyjątkowy charakter. Widać to wyraźnie w stylu artystycznym oraz nietypowych projektach poszczególnych lokacji, które umiejętnie budują w graczu wrażenie obcowania z nierealnym, mistycznym środowiskiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 25,49 PLN

Gry podobne do The Last Sky

Wymagania wiekowe The Last Sky

16+

Wymagania sprzętowe The Last Sky

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3-2100 3.1 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 6850 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7