Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka The Last Door: Season 2 (AND)
OkładkaThe Last Door: Season 2 (AND)

The Last Door: Season 2

Epizodyczna gra przygodowa z interfejsem typu point-n-click, będąca kontynuacją The Last Door z 2014 roku. Historia jest utrzymana w klimacie horroru i czerpie pełnymi garściami z twórczości takich klasyków gatunku, jak H. P. Lovecraft oraz Edgar Alan Poe.

Przygodowe | point-and-click | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last Door: Season 2 Premiera

29mar2016

PC

26paź2016

AND

27paź2016

iOS

Gry podobne do The Last Door: Season 2

Gemini Rue

Syberia

Tormentum: Dark Sorrow

Przygotowane z myślą o platformie PC, AND i iOS The Last Door: Season 2 to epizodyczna gra przygodowa z interfejsem point-n-click. Tytuł ten jest horrorem inspirowanym m.in. twórczością H. P. Lovecrafta czy Edgara Allana Poe. Produkcja stanowi kontynuację The Last Door – tak samo jak w przypadku tamtej gry, za jej stworzenie odpowiada niezależne studio The Game Kitchen.

Fabuła

Historia przedstawiona w grze rozgrywa się w Anglii, pod koniec XIX wieku, w istniejących naprawdę miejscach i nawiązuje do wydarzeń historycznych oraz lokalnej kultury. W The Last Door: Season 2 wcielamy się dr Johna Wakefielda, będącego psychiatrą protagonisty części pierwszej – Jeremiaha Devitta. Pan Wakefield rozpoczyna swoją przygodę, wdając się w poszukiwania swojego klienta, który zniknął w nadzwyczaj tajemniczych okolicznościach. To wydarzenie staje się dla niego bramą do świata zakazanej wiedzy, konspiracji, straszliwych sekretów i szaleństwa.

Mechanika

The Last Door: Season 2 w wersji na PC, AND i iOS jest klasyczną przygodówką point-n-click. Przemierzając kolejne lokacje, rozwiązujemy zagadki, rozmawiamy z innymi bohaterami, używamy przedmiotów i stopniowo odkrywamy skomplikowany wątek fabularny. W pokonywaniu kolejnych wyzwań logicznych pomaga graczom system podpowiedzi. Gra składa się z czterech epizodów.

Tryby gry

The Last Door: Season 2 posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna The Last Door: Season 2 w wersji na PC, AND i iOS jest w pełni dwuwymiarowa i została wykonana w technice pixel-art – oznacza to m.in., że mamy do czynienia z niską rozdzielczością i wyraźnie widocznymi pikselami. W budowaniu atmosfery pomaga klimatyczna ścieżka dźwiękowa autorstwa Carlosa Violi.

Ostatnia modyfikacja 19 marca 2018

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Last Door: Season 2: 18+

PC
AND
iOS