Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Journey to Wild Divine (PC)
OkładkaThe Journey to Wild Divine (PC)

The Journey to Wild Divine PC

Gra przygodowa rozgrywająca się w świecie fantasy, poniekąd przypominająca serię Myst, tj. z licznymi zagadkami umysłowymi czy fascynującymi przygodami.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Journey to Wild Divine Premiera PC

1listopada2003

producent: Wild Divine Project Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Journey To Wild Divine to bardzo nietypowa gra. Ciężko jest ją podczepić do jakiegoś konkretnego istniejącego gatunku. Pomimo tego, iż zawiera ona elementy znane ze współczesnych przygodówek to nie odgrywają one znaczącej roli w trakcie zabawy. Celem JTWD jest przeniesienie gracza do zupełnie nowego świata, w którym może się zrelaksować, poćwiczyć umysł i ciało albo spróbować przeskoczyć na wyższy poziom podświadomości. Journey To World Divine jest zarazem pierwszym tytułem z całej serii będącej zalążkiem zupełnie nowego gatunku gier komputerowych.

Autorzy gry wykreowali uniwersum będące połączeniem motywów z wielu znanych już światów fantasy. Wiele lokacji przypomina takie gry jak Myst, Reah czy Schizm. Świat, do którego zostaje przeniesiony gracz cały czas ewoluuje. Istotną rolę odgrywa w nim magia. W trakcie swej podróży gracz przemierzy wiele ciekawych miejsc. Przyjdzie mu odwiedzić przepiękne pałace, tajemnicze świątynie, będzie mógł się zachwycić rozległymi krajobrazami w maksymalnym stopniu wykorzystującymi potencjał współczesnych kart graficznych. W każdym momencie swej podróży może on skorzystać z pomocy a przede wszystkim wsparcia licznych mentorów.

Gra cechuje się intuicyjnym a zarazem nowatorskim interfejsem, dzięki któremu gracz może skupić się na poznawaniu zaprezentowanego uniwersum. Istotną rolę w dotarciu na wyższe poziomy podświadomości odgrywają: oddech, nastrój oraz stan umysłu. Co ciekawe, całkowicie nowym elementem jeżeli chodzi o gry, jest specjalny zestaw narzędzi medycznych przeznaczonych do monitorowania akcji serca i innych funkcji życiowych gracza. Jest on podłączony do komputera i jego odczyty wpływają bezpośrednio na rozgrywkę.

Oprawa graficzna zaprezentowana jest w pełnym trójwymiarze. Grę wzbogacają również liczne przerywniki filmowe oraz profesjonalny soundtrack.

Swój wkład w stworzenie gry ma wiele sławnych osób. Wśród nich warto na przykład wymienić buddyjskiego mnicha czy tybetańskiego muzyka. Istotną rolę przy produkcji gry odegrali również znani pisarze, m.in. Joan Borysenko.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe The Journey to Wild Divine: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Journey to Wild Divine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 16MB
  • 1.5 GB HDD