Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4
Okładka The Idolmaster: Stella Stage (PS4)
OkładkaThe Idolmaster: Stella Stage (PS4)

The Idolmaster: Stella Stage PS4

Kolejna odsłona popularnego w Japonii cyklu The Idolmaster, która podobnie jak wcześniejsze części serii łączy elementy zaczerpnięte z menadżerów i gier rytmicznych z cechami charakterystycznymi dla produkcji typu visual novel.

Symulacje | rytmiczne | visual novel | elementy przygodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Idolmaster: Stella Stage Premiera PS4

21grudnia2017

niedostępna w Polsce

Stella Stage to podtytuł następnej odsłony popularnego w Japonii cyklu The Idolmaster, nad którego rozwojem czuwa firma Bandai Namco Entertainment. Podobnie jak poprzednia część serii, czyli The Idolmaster: Platinum Stars, opisywana pozycja powstała z myślą o konsoli PS4. Produkcja stanowi oryginalną mieszankę rozwiązań zaczerpniętych z menadżerów, tytułów spod znaku visual novel, a także gier rytmicznych.

Fabuła

W The Idolmaster: Stella Stage gracz ponownie wciela się w producenta zatrudnionego przez agencję 765 Production – firmę, która od lat walczy o palmę pierwszeństwa w przemyśle muzycznym z konkurencyjną 961 Production. Zadaniem protagonisty jest pokierowanie karierą trzynastu nastoletnich idolek w taki sposób, by mogły one wystąpić na legendarnym koncercie Stella Stage. Jest to o tyle trudne, że konkurencja również nie przebiera w środkach i pewna zwycięstwa zamierza wystawić do muzycznego pojedynku swoją nową podopieczną – Shikę; jak nietrudno się domyślić, bohater musi dołożyć wszelkich starań, by pokrzyżować plany 961 Production.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, w wydanym na platformie PS4 The Idolmaster: Stella Stage kolejne wątki fabularne poznajemy w trakcie scen zrealizowanych w formie znanej z gier typu visual novel – w ich trakcie często musimy odpowiadać na pytania zadawane przez nasze podopieczne, a udzielone przez nas odpowiedzi zazwyczaj nie pozostają bez wpływu na przebieg ich kariery. Poszczególne dziewczyny opisano przy pomocy statystyk (głos, taniec, charyzma, prezentacja), których wartość zwiększamy, posyłając je na specjalne lekcje.

Umiejętności nabyte przez nastolatki można poddać próbie, pozwalając im na branie udziału w koncertach i wysyłając na przesłuchania. Wyżej wymienione aktywności zrealizowano natomiast w formie znanej z gier rytmicznych – zadaniem gracza jest wówczas naciskanie określonych przycisków w wyznaczonym momencie. Istotną rolę odgrywają specjalne eventy promocyjne, toteż nie należy przy tym zapominać o prezencji dziewczyn i właściwym doborze kostiumów. Co ciekawe autorzy zdecydowali się na wprowadzenie nowego elementu mechaniki, dzięki któremu gracze mogą posyłać idolki na odpoczynek pozwalający im na regenerację nadwątlonych sił.

Kwestie techniczne

The Idolmaster: Stella Stage może się pochwalić wysokiej jakości grafiką zrealizowaną w mangowej stylistyce. Ścieżka dźwiękowa przygotowana na potrzeby gry obejmuje zarówno piosenki znane z poprzednich odsłon cyklu, jak i zupełnie nowe utwory na czele z ToP!!!!!!!!!!!!!, którego autorem jest Takafumi Satou.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Idolmaster: Stella Stage: Odpowiednia dla każdego wieku.