Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Hunt (PC)

The Hunt PC

The Hunt jest brutalną grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Za przygotowanie tej gry akcji odpowiedzialne jest rosyjskie studio developerskie Orion Software.

Akcji | FPP

PC Windows
Okładka The Hunt (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27listopada2008

The Hunt jest brutalną grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Za przygotowanie tej gry akcji odpowiedzialne jest rosyjskie studio developerskie Orion Software. Firma ta ma też na swoim koncie wiele innych, zbliżonych tematycznie produkcji, takich jak Dusk-12, Hellforces czy Inhabited Island: Prisoner of Power.

Akcja The Hunt rozgrywa się w roku 2025. Przedstawiona przez producentów wizja przyszłości nie napawa optymizmem. W kolejnych latach ogromnie wzrósł wskaźnik przestępczości, w rezultacie czego rządy państw zmuszone zostały do podjęcia drastycznych działań, mających na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa zwykłych mieszkańców. Mowa tu o wszczepianiu recydywistom nadajników i organizowaniu specjalnych brutalnych telewizyjnych reality-show z ich udziałem. Praktycznie rzecz biorąc ich celem jest eksterminacja skazańców, przy jednoczesnym zapewnieniu rozrywki „prawemu” społeczeństwu.

Jak widać, ogólne założenia fabuły pod wieloma względami nawiązują zarówno do kultowego filmu „Uciekinier” („The Running Man”) z 1987 roku, jak i obu części Manhunta. Wcielamy się w mężczyznę niesłusznie oskarżonego i „obdarowanego” wszczepianym pod skórę nadajnikiem i stajemy się jedną z ofiar tytułowego polowania. Musimy nie tylko przetrwać i unikniąć śmierci, ale także oczyszczać się z zarzutów, tak aby móc powrócić do normalnego życia.

W trakcie zabawy zajmujemy się przede wszystkim unikaniem tych osób, których zadaniem jest nasza eliminacja. Bardzo duży nacisk położono więc na zawarcie elementów stealth, czyli przede wszystkim pozostawaniu w ukryciu. Agresorów można też jednak atakować. W tym przypadku zadbano o efektowne egzekucje, dzięki którym w bardziej brutalny i zarazem efektowny sposób pozbywamy się przeciwników. SI wrogów stoi na wysokim poziomie. Reagują oni między innymi na dobiegające z otoczenia dźwięki, odpowiednio koordynując swoje czynności, tak aby wytropić postać gracza.

Oprawa wizualna The Hunt prezentuje wysoki poziom wykonania, a to dlatego, iż na potrzeby gry opracowano zupełnie nowy silnik graficzny. Zapewnia on między innymi realistycznie wykonane cienie. Gra ponadto oferuje obsługę akceleratorów fizyki AGEIA PhysX. Oprócz klasycznej kampanii dla pojedynczego gracza zawarto też pełnoprawny multiplayer, oferujący takie tryby jak Deathmatch, Team Deathmatch, czy Survival.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.1 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Hunt

16+

Wymagania sprzętowe The Hunt

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP/Vista

Zapowiedziano grę The Hunt
Zapowiedziano grę The Hunt

wiadomość8 sierpnia 2007

Rosyjski wydawca Buka Entertainment ujawnił dziś, że pracujące dla niego studio Orion Games rozpoczęło developing pierwszoosobowej gry akcji The Hunt, mającej szturmem podbić rynek pecetowych FPS-ów. Tworzona przez autorów Hellforces i Dusk-12 pozycja zostanie pokazana światu na zbliżających się targach Games Convention.