Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Dusk-12 (PC)

Dusk-12: Strefa Śmierci PC

Dusk-12

Klasyczny przedstawiciel gatunku FPS. Akcja została osadzona w przyszłości i jest wyjątkowo dynamiczna. Oprócz wciągającego trybu single player gra oferuje też dobrze zaprojektowany system zabawy wieloosobowej.

Akcji | FPP | science fiction | strzelanki

PC Windows
Okładka Dusk-12 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8listopada2007

27października2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dusk-12: Strefa Śmierci jest klasycznym przedstawicielem gatunku First Person Shooter, umiejscowionym w futurystycznym świecie. Pozycja ta charakteryzuje się przede wszystkim szybką, wciągającą akcją, nowoczesną, starannie wykonaną oprawą wizualną oraz dopracowanym trybem rozgrywki wieloosobowej. W „wyposażeniu standardowym” program oferuje także bogatą zbrojownię oraz kilka specjalnych zdolności, w które możemy wyposażyć nasze alter ego.

Fabuła gry z pewnością nie zalicza się do szczególnie odkrywczych czy oryginalnych. Pewni życiowi panowie w przyszłości postanowili bowiem stworzyć super-żołnierza, przeprowadzając przy tym „drobne” eksperymenty na ludności cywilnej jednego z miast. Jak to zwykle w grach bywa, coś poszło nie tak i teraz mamy kwarantannę na całe miasto, które zostało dokumentnie opanowane przez hordy krwiożerczych morderców, beztrosko hasających sobie po ulicach. Oczywiście, wirusik, który spowodował całe to zamieszanie, jest nieuleczalny, w związku z czym jedyną możliwością zaprowadzenia porządku jest wytępienie całego tałatajstwa za pomocą różnego rodzaju środków „zabezpieczających”.

Gracz wciela się w dwie role: Jegorowa - komandosa grupy specjalnej, desygnowanej do penetracji miasta Czernożersk oraz Zgonina - mutanta będącego efektem eksperymentów mających na celu stworzenie superżołnierza. Zgonin obdarzony jest nadludzką wytrzymałością oraz czterema zdolnościami specjalnymi (spowolnienie czasu, infrawizja, przyśpieszenie, uderzenie kinetyczne).

Gra posiada tryb multiplayer, w którym nawet 16 zapaleńców może toczyć boje na śmierć i życie, walcząc samodzielnie (Deathmatch) lub zespołowo (Team Deathmatch). Oczywiście, także w tym przypadku dokonujemy wyboru między poczciwym żołnierzem jednostki specjalnej, a psychopatycznym świrem o nadludzkich zdolnościach. Zarówno w trybie single, jak i multi, otrzymujemy możliwość skorzystania z różnego rodzaju środków transportu, co wydatnie przyczyna się do zwiększenia mobilności naszego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,8 / 10 na podstawie 264 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Dusk-12: Strefa Śmierci

Klasyfikacja PEGI Dusk-12: Strefa Śmierci

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dusk-12: Strefa Śmierci

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Premiery gier w Polsce (27 października - 2 listopada)
Premiery gier w Polsce (27 października - 2 listopada)

wiadomość3 listopada 2008

Choć niewiele na to wskazywało, tendencja z zeszłego tygodnia utrzymała się i na naszym rynku znów zadebiutowało dwanaście gier, reprezentujących skądinąd bardzo szerokie spektrum gatunków.