Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka The Horus Heresy: Battle of Tallarn (PC)
OkładkaThe Horus Heresy: Battle of Tallarn (PC)

The Horus Heresy: Battle of Tallarn

Strategia turowa, osadzona w tytułowym uniwersum Warhammer 40,000, której stworzenie wzięło na swoje barki studio HexWar. Właściwa akcja rozpoczyna się po bombardowaniu przeprowadzonym przez Żelaznych Wojowników – w jego wyniku planeta Tallarn stała się jałowym pustkowiem.

Strategiczne | turowe | Warhammer 40,000

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Horus Heresy: Battle of Tallarn Premiera

8lut2017

PC iOS

producent: HexWar wydawca: HexWar Strona oficjalna

Gry podobne do The Horus Heresy: Battle of Tallarn

Hearthstone

Warhammer 40,000: Space Wolf

Warhammer 40,000: Armageddon

The Horus Heresy: Battle of Tallarn to turowa gra strategiczna osadzona w uniwersum Warhammera 40,000 od firmy Games Workshop. Tytuł w wersji na platformę PC i iOS stworzyła ekipa HexWar Games specjalizująca się w produkcji gier mobilnych, np. Bloody April, Civil War: 1861 i 1775: Rebellion. Projekt pozwala wziąć udział w tytułowej bitwie o Tallarn i nie tylko.

Fabuła

Akcja The Horus Heresy: Battle of Tallarn rozpoczyna się po bombardowaniu przeprowadzonym przez Żelaznych Wojowników, które zmieniło planetę Tallarn w jałowe pustkowie. Osaczeni Tallarnie, którym udało się przeżyć w kryjówkach pod ziemią, zostali zmuszeni do zjednoczenia sił i wezwania wszystkich legionów czołgów – od Leman Russ aż po Baneblade.

Mechanika

Tytuł jest typową turówką, w której podczas kolejnych rund wydajemy rozkazy podwładnym, ustawiając ich w odpowiednich pozycjach do ataku itd. Deweloperzy przygotowali osiem unikalnych oddziałów (czołgi, piechota itd.). W ramach każdej z nich znajduje się kilka rodzajów żołnierzy i maszyn, co przekłada się na 66 wiernie odwzorowanych, unikalnych jednostek, dysponujących ponad pięćdziesięcioma broniami.

Zabawa odbywa się w trzech kampaniach fabularnych (Apocalypse, Resurrection i Revenge), przedstawiających poszczególne etapy kilkumiesięcznej bitwy. Każda z nich została podzielona na sześć misji. Dodatkowo twórcy przygotowali całkiem rozbudowany samouczek, pozwalający wziąć udział w ośmiu zadaniach, przygotowujących nas do prawdziwej walki.

Kwestie techniczne

The Horus Heresy: Battle of Tallarn to gra o stosunkowo skromnym budżecie, a dodatkowo stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych, co przełożyło się na jej oprawę graficzną. Jest ona niezbyt rozbudowana i nie dorównuje wysokobudżetowym strategiom. Deweloperzy zatroszczyli się jednak o porządne wykonanie jednostek, więc fani Warhammera 40,000 bez problemu rozpoznają poszczególne ich rodzaje.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Horus Heresy: Battle of Tallarn: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Horus Heresy: Battle of Tallarn Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
PC
iOS