Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PCX360
Okładka The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (PS3)

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchiker's Guide to the Galaxy to przygodowa zręcznościówka autorstwa studia Phase 3 oparta na słynnej powieści Douglasa Adamsa "Autostopem przez Galaktykę". Gracze wcielają się w Arthura Denta, któremu dziwnym trafem udaje się w uciec z Ziemi tuż przed jej zniszczeniem.

Przygodowe | książki | przygodowe gry akcji

Okładka The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3

The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy to dzieło niezależnego, kanadyjskiego studia Hothead Games, które w dorobku ma m.in. serię DeathSpank. Deweloperzy, zafascynowani prozą nieżyjącego brytyjskiego pisarza Douglasa Adamsa, postanowili stworzyć grę, która nawiązywałaby do specyficznego poczucia humoru zawartego w pięciu księgach trylogii „Autostopem przez Galaktykę”. Jednym ze źródeł ich inspiracji była także wyprodukowana w 1984 roku przez firmę Infocom tekstowa przygodówka The Hitchhiker's Guide to the Galaxy.

Atutem gry jest wierność literackiemu pierwowzorowi. Autorzy starali się na każdym kroku czynić nawiązania do cyklu. Stąd chociażby nieistniejąca, ale dobrze znana fanom książek Adamsa firma Megadodo Publications, która została oficjalnym wydawcą nowego The Hitchhiker's Guide to the Galaxy.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Zapowiedziano nową wersję gry na podstawie powieści Autostradą przez Galaktykę

wiadomość30 marca 2001

Zapewne niektórzy z Was pamiętają jeszcze pierwszą grę sprzed lat opartą na prozie Douglasa Adamsa. Humorystyczna i prześmiewcza powieść "Autostopem przez Galaktykę" była jedną z najzabawniejszych historii science-fiction jakie powstały, a która sprzedała się w 15 mln egzemplarzy na całym świecie (kontynuacją była powieść "Restauracja na końcu Wszechświata").

PC
X360
PS3