Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka The History Channel: Battle for the Pacific (PC)

The History Channel: Battle for the Pacific

Dynamiczna gra akcji z widokiem FPP. Bierzemy udział w wybranych walkach Wojny na Pacyfiku. Bardzo duży nacisk położono na historyczny aspekt rozgrywki, dodając między innymi rozbudowane filmowe wprowadzenie do każdej misji.

Akcji | FPP | strzelanki

Okładka The History Channel: Battle for the Pacific (PC)

producent: Cauldron

data premiery gry:

20lis2007

PC

27lis2007

X360

20lut2008

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The History Channel: Battle for the Pacific to sygnowana logiem popularnego kanału telewizyjnego dynamiczna gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Akcja omawianej produkcji rozgrywa się w trakcie trwania II Wojny Światowej. Za przygotowanie Battle for the Pacific odpowiedzialne jest studio developerskie Cauldron, znane też dzięki takim tytułom jak The History Channel: Civil War, czy Knights of the Temple II.

W kampanii dla pojedynczego gracza wcielamy się w postać amerykańskiego żołnierza walczącego na Pacyfiku. W tytule tym bardzo duży nacisk położono na edukacyjny aspekt rozgrywki. Dotyczy to każdego elementu gry, w tym historycznych filmów wprowadzających, wyświetlanych przed każdą misją. Służą one między innymi zapoznaniu się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat konfliktu, czy chociażby znaczeniem toczonych walk dla dalszych losów wojny. Ponadto przydzielane zadania oparte są na historycznych wydarzeniach. Bierzemy między innymi udział w amerykańskim desancie, stanowiącym istotny element walk o Guadalcanal. Naszym zadaniem w tej operacji jest przejęcie kontroli nad lotniskiem Hendersona. Jedna z misji powiązanych z Iwo Jimą dotyczy z kolei dotarcia na szczyt wulkanu Suribachi, tak aby móc zatknąć tam amerykański sztandar. W całej grze nie brakuje walk rozgrywanych na plażach, wewnątrz nienajlepiej oświetlonych jaskiń, czy w gęstej i wypełnionej zdradliwymi pułapkami dżungli.

Do walk nigdy nie przystępujemy w pojedynkę, gdyż w kolejnych starciach towarzyszą nam sojuszniczy żołnierze. Nie możemy sprawować nad nimi żadnej kontroli, lecz zadbano o to żeby w odpowiedni sposób reagowali na toczące się wydarzenia. Żołnierze potrafią więc skrywać się za przeszkodami, czy koordynować swoje ataki. Producent nie zapomniał też o dodaniu realistycznie ukazanego uzbrojenia. W trakcie zabawy wykorzystujemy autentyczne modele karabinów maszynowych i snajperskich, pistoletów, czy granatów. Okazjonalnie używamy też stanowisk przeciwlotniczych.

Battle for the Pacific oferuje tryb multiplayer, w którym możemy wcielić się w żołnierza amerykańskiej lub japońskiej armii. Wybieramy tu pomiędzy takimi trybami jak Deathmatch, Team Deathmatch, Elimination, Team Elimination, czy Capture the Flag. Walki toczone są na ciekawie zaprojektowanych mapach, przygotowanych na bazie historycznych danych z tamtego okresu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Gry podobne do The History Channel: Battle for the Pacific

Klasyfikacja PEGI The History Channel: Battle for the Pacific

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The History Channel: Battle for the Pacific

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 2.3 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Zapowiedziano grę History Channel: Battle for the Pacific
Zapowiedziano grę History Channel: Battle for the Pacific

wiadomość19 października 2007

Wydawana przez Activision, a sygnowana przez kanał telewizyjny History Channel seria gier o walorach edukacyjnych doczeka się nowej odsłony. Tym razem przeniesie nas na fronty II wojny światowej, a dokładniej mówiąc do wydarzeń związanych z Wojną na Pacyfiku. Gra ukaże się w listopadzie w wersji na PC, X360 oraz PS3.

PS3
X360
PC