Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Fermi Paradox (PC)
OkładkaThe Fermi Paradox (PC)

The Fermi Paradox PC

The Fermi Paradox jest grą strategiczną, w której kształtujemy historię galaktyki, czuwając nad losem dziesięciu różnych zamieszkujących ją cywilizacji. Tytuł został opracowany przez studio Anomaly Games.

Strategiczne | science fiction | kosmiczne | elementy przygodowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Fermi Paradox Premiera PC

wczesny dostęp

1lipca2021

2022

Steam

2022

producent: Anomaly Games wydawca: Anomaly Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Fermi Paradox

Stellaris

Galactic Civilizations III

Endless Space

The Fermi Paradox to gra strategiczna, której akcja rozgrywa się w uniwersum science fiction. Produkcja ta pozwala graczom prowadzić równocześnie dziesięć różnych cywilizacji i kładzie nacisk na podejmowane wybory oraz opowiadanie ciekawych historii. Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada firma Anomaly Games.

Fabuła

The Fermi Paradox nie przedstawia jednego konkretnego wątku fabularnego, ale pomimo tego opowieść ma tutaj duże znaczenie – gracz kształtuje ją poprzez swoje wybory, decydując o losie całej galaktyki i przeróżnych zamieszkujących ją ras.

Mechanika

W The Fermi Paradox zajmujemy się sterowaniem dziesięcioma różnymi cywilizacjami żyjącymi w tej samej galaktyce – stajemy się czymś w rodzaju boga, istotą, która kształtuje wydarzenia i czuwa nad biegiem historii. W grze można znaleźć wiele odmiennych ras obcych i typów społeczności (np. żyjące na planetach, koloniach czy statkach kolonizacyjnych).

Rozgrywka w omawianej produkcji opiera się głównie na obserwowaniu gwiezdnej mapy, czytaniu kwestii pojawiających się na ekranie, analizowaniu przeróżnych statystyk oraz podejmowaniu wyborów. Te ostatnie są powiązane z eventami, których doświadczamy w trakcie zabawy – twórcy The Fermi Paradox przygotowali zbiór kilkuset różnych wydarzeń, dzięki czemu każde podejście do gry wygląda nieco inaczej.

Tryby gry

W The Fermi Paradox możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

The Fermi Paradox ma dwuwymiarową oprawę graficzną, na którą składają się głównie barwne, komiksowe ilustracje oraz interfejs.

Tryb gry: single player  

The Fermi Paradox cena w dniu premiery: 68,99 PLN

Wymagania wiekowe The Fermi Paradox: 12+

The Fermi Paradox Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/10 64-bit