Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONESwitchPS4
Okładka The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics (PC)

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics to strategia koncentrująca się na potyczkach niewielkich oddziałów rozgrywanych w systemie turowym. Produkcja bazuje na serialu fantasy serwisu Netflix, ale jej fabuła oferuje wątki i lokacje nieobecne w telewizyjnym pierwowzorze.

Strategiczne | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | seriale TV | filmy | Xbox Game Pass

Okładka The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics (PC)

data premiery gry:

4lut2020

PC XONE PS4 Switch

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics to turowa strategia bazująca na licencji serialu fantasy serwisu Netflix. Za projekt odpowiada studio BonusXP, czyli zespół, który ma na koncie również Stranger Things 3: The Game.

Fabuła

Akcja gry toczy się w fantastycznej krainie znanej jako Thra. Fabuła opowiada o klanach Gelflingów, które rozpoczynają rebelię przeciwko imperium rasy Skeksis.

W kampanii musimy odbić pięć terytoriów z rąk wroga. Każde z nich oferuje własne historie i opowieści. Gra odtwarza fabułę serialu, ale jednocześnie dodaje do niej wiele nowych wątków, pozwalających nam głębiej poznać krainę Thra.

Mechanika

Zgodnie z tytułem, w The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics rozgrywka koncentruje się na toczeniu taktycznych potyczek, w których dowodzimy kilkuosobowym oddziałem. Walka ma charakter turowy, a wygrana wymaga sprawnego wykorzystywania unikalnych zdolności każdego z wojowników.

Nasi podwładni mogą zostać wyszkoleni w jednej z kilkunastu specjalizacji. Zabawę urozmaica system rozwoju bohaterów, pozwalający na odblokowywania nowych zdolności oraz ulepszanie statystyk. Gra oferuje również bogaty wybór ekwipunku, w tym broni i pancerzy.

Starcia uatrakcyjnia system losowych zdarzeń. Niektóre z nich mogą zapewnić nam przewagę, podczas gdy inne utrudnią zwycięstwo.

Tryby gry

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Po przejściu kampanii odblokowany zostaje wariant Nowa Gra Plus, pozwalający na ponowne rozegranie fabuły ze znacznie wyższym poziomem trudności, przy zachowaniu wszystkich zdobytych ulepszeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 1,9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

Klasyfikacja PEGI The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 8 64-bit
Recenzja gry The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics – lepiej niż przewidywaliśmy!
Recenzja gry The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics – lepiej niż przewidywaliśmy!

Recenzja 10 lutego 2020, 13:00

Problemów gra ma jednak więcej, bo chociaż poszczególne etapy i postaci (poziom ich wykonania oraz animacje) cieszą oko, tak menu gry może wręcz odstraszyć. Wszystko, począwszy od menu, a na interfejsie graficznym ekranu bohaterów i ich zdolności skończywszy, wygląda brzydko i staro, jak gdyby pamiętało jeszcze czasy produkcji podobnych do Torin's Passage. Może to i „oczko” puszczone w stronę fanów oryginalnego filmu z '82, ale mnie nie przekonuje, bo wygląda raczej na zrobione „naprędce” jako ostatni element gry przed finiszem prac produkcyjnych.

PC
XONE
PS4
Switch