Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Count of Monte Cristo (PC)

Hrabia Monte Christo PC

The Count of Monte Cristo

Hrabia Monte Christo jest grą przygodową z rodzaju „ukryte obiekty”, wyprodukowaną przez studio deweloperskie FindHiddenObjects.com. Fabuła bazuje na słynnej powieści Aleksandra Dumasa.

Przygodowe | ukryte przedmioty | książki

PC Windows
Okładka The Count of Monte Cristo (PC)

producent: Kozmo Games

wydawca: Big Fish Games

wydawca PL: IQ Publishing

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7lutego2008

7lutego2008

pudełko PL

Hrabia Monte Christo to próba adaptacji klasycznej powieści płaszcza i szpady na grę komputerową adresowaną do miłośników łamigłówek z rodzaju „ukryte obiekty”. Produkcja jest debiutanckim dziełem studia deweloperskiego FindHiddenObjects.com (późniejsze Lazy Turtle Games).

Fabuła gry nawiązuje do wydarzeń przedstawionych na kartach książki Aleksandra Dumasa. Główny bohater - Edmond Dantes, XIX-wieczny marynarz pada ofiarą spisku, w wyniku którego zostaje skazany na wieloletnie więzienie. W lochach zamku d'If poznaje jednak księdza Farię, który w zamian za pomoc w kopaniu tunelu prowadzącego na wolność dzieli się swoją wiedzą o świecie i ujawnia miejsce ukrycia wielkiego skarbu. Dzięki temu po ucieczce Dantes staje się osobą niezwykle majętną i przyjmując tożsamość Hrabiego Monte Christo może zrealizować plan zemsty na swoich przeciwnikach.

Gracz ma za zadanie pomóc bohaterowi przeprowadzić serię śledztw, które pozwolą oczyścić jego dobre imię i ukarać spiskowców. W trakcie zabawy odwiedzić można kilkanaście lokacji, gdzie czeka szereg zadań związanych z poszukiwaniem ukrytych przedmiotów. Poszczególne rozdziały opowieści przedzielone są z kolei logicznymi mini-gierkami, pozwalającymi zdobyć dodatkowy czas i wskazówki.

Pod względem technicznym Hrabia Monte Christo wyróżnia się intuicyjnie prostym interfejsem sterowania oraz przyjemną dla oka, komiksową oprawą graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Wymagania wiekowe The Count of Monte Cristo

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Hrabia Monte Christo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 800MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 60MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP/Vista