Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchANDiOSPCPSV
Okładka The Charming Empire (AND)
OkładkaThe Charming Empire (AND)

The Charming Empire

Symulator randkowy, którego akcję osadzono w Japonii z okresu Taisho. W trakcie zabawy wcielamy się w Amane Kosakę, która trafia na dwór królewski z rozkazu swojego brata – Soshiego Amazaki.

Przygodowe | zagraj za darmo | 2D | manga i anime | visual novel | symulator randkowy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Charming Empire Premiera

19kwi2017

PC

8cze2017

AND

9cze2017

iOS

21wrz2017

PSV

29mar2018

Switch

Gry podobne do The Charming Empire

If My Heart Had Wings

Amnesia: Memories

Clannad

The Charming Empire jest symulatorem randkowym, za którego odpowiada studio OperaHouse Corporation. Tytuł pojawił się nie tylko na komputerach osobistych, lecz także na konsolach i urządzeniach mobilnych. Co ciekawe, pierwsze rozdziały opowieści można sprawdzić za darmo na smartfonach i tabletach – niemniej chcąc poznać dalszy przebieg fabuły oraz jej zakończenie, należy już sięgnąć do portfela.

Fabuła

Akcja wydanego na platformie PC, Switch itd. The Charming Empire została osadzona w Japonii z okresu Taisho, który przypadł na lata 1912-1926. W trakcie zabawy poznajemy losy Amane Kosaki – dziewczyny z prowincji, wezwanej do stolicy przez swojego brata, czyli Soshiego Amazaki rządzącego cesarstwem. Na miejscu protagonistka odkrywa, że życie na dworze nie jest usłane różami, a sam Soshi zmienił się nie do poznania. Jakby tego było mało, bohaterka trafia na trop sekretnej organizacji pociągającej za sznurki w cesarstwie.

Amane poznaje przy tym mężczyzn mieszkających w pałacu, takich jak prowadzący kawiarnię Toki Tanba (ukrywający pewną tajemnicę), przetrzymywany jako jeniec Kei Yoshimine czy choćby Koichiro Sera, będący jej ochroniarzem. Z czasem na widok jednego z nich serce bohaterki zacznie bić mocniej – to, który okaże się tym szczęściarzem, zależy jednak od podejmowanych przez nas decyzji.

Mechanika

Schemat rozgrywki w The Charming Empire nie odbiega od gatunkowych założeń. Jak to w grach typu visual novel bywa, zabawa polega na prowadzeniu rozmów i dokonywaniu wyborów, które determinują przebieg opowieści, a także wpływają na jej zakończenie. W wersji na urządzenia mobilne zmagania urozmaicają logiczne minigry wykorzystujące ekran dotykowy.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC, Switch itd. The Charming Empire może się pochwalić wysokiej jakości oprawą audiowizualną; dwuwymiarową grafikę utrzymano w przyjemnej dla oka, mangowej stylistyce, a wszystkie kwestie dialogowe zostały udźwiękowione. Na wzmiankę zasługuje również fakt, że autorzy zdecydowali się na pozostawienie oryginalnych japońskich głosów postaci nawet w wersji, która trafiła do sprzedaży poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe The Charming Empire: 12+

PC
PSV
Switch
AND
iOS