Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka The Captain Is Dead (PC)

The Captain Is Dead

Humorystyczna gra quasi-planszowa przeznaczona do zabawy samotnie lub w lokalnej kooperacji. W The Captain Is Dead załoga statku kosmicznego po śmierci kapitana musi odpierać ataki obcych i dbać o własne bezpieczeństwo, zapewniając sobie czas na ucieczkę do hiperprzestrzeni.

Strategiczne | science fiction | turowe | planszowe | kosmiczne | humorystyczne | indie | kooperacja

Okładka The Captain Is Dead (PC)

data premiery gry:

1lut2021

PC AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Captain is Dead to strategiczna gra planszowa w wersji elektronicznej, w której wraz z innymi członkami statku kosmicznego musimy wziąć sprawy we własne ręce po tym, jak kapitan zginął, a my jesteśmy atakowani przez obcych. Za grę odpowiada studio Thunderbox Entertainment mające na swoim koncie inną grę planszową Tsuro - The Game of The Path przeznaczoną do zabawy w wirtualnej rzeczywistości.

Fabuła

Zgodnie z tytułem kapitan naszego statku kosmicznego umiera w trakcie lotu, a my musimy przejąć jego obowiązki, aby nie podzielić jego losów. Wymaga to koordynowania reszty członków załogi, która musi zmierzyć się z odpieraniem ataków kosmitów i naprawą uszkodzonych komponentów. Kluczem do wygranej jest zapewnienie odpowiedniej ilości czasu niezbędnej do stworzenia części umożliwiającej odlot z tego przeklętego miejsca.

Mechanika

The Captain is Dead przeznaczone jest zarówno do samodzielnej rozgrywki, jak i kooperacji z innymi graczami na jednym ekranie, gdzie czeka nas chaotyczna kontrola nad załogą kosmicznego statku. Każdy z członków posiada unikalny dla siebie zestaw cech, który sprawia, że jedni nadają się lepiej do wykonywania określonych zadań od innych. Żołnierz to specjalista w mordowaniu kosmitów, więc lepiej to jego wysłać do bitki niż podrzędnego załoganta, który ginie w okamgnieniu. Oprócz tego znajdziemy tu cyborga, na którego w żaden sposób nie działają kosmiczne anomalie, czy chorążego, który nie dość, że szybko przyswaja wiedzę, to jeszcze szybciej biega.

Głównym zagrożeniem tutaj są jednak ataki ze strony obcych. Na szczęście każde pomieszczenie znajdujące się na statku może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Znajdziemy to mostek pozwalający skanować przestrzeń w poszukiwaniu zagrożeń, ale i komunikować się z załogą oraz naprawiać tarcze statku, rdzeń CPU do ulepszania załogi, laboratorium, w którym możemy ulepszyć statek i prowadzić badania nad kosmicznymi anomaliami czy zbrojownię, w której dzięki torpedom i automatycznym działkom możemy strzelać do wroga. Głównym celem jest jednak zapewnienie niezbędnego czasu do naprawy silnika skokowego pozwalającego uciec do hiperprzestrzeni, umykając napastnikom.

Kwestie techniczne

The Captain is Dead to w pełni trójwymiarowa produkcja obserwowana z widoku izometrycznego, w której na pierwszy rzut oka widać bardzo mocne i kontrastujące kolory.

Tytuł opiera się na grze planszowej wydanej pod tym samym tytułem w 2014 roku przez wydawnictwo AEG.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do The Captain Is Dead

Wymagania wiekowe The Captain Is Dead

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Captain Is Dead

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8.1/10
PC
AND
iOS