Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4ANDPCXONEiOSSwitch
Okładka The Academy: The First Riddle (PS4)

The Academy: The First Riddle

Gra przygodowa z rozgrywką nastawioną na eksplorację i rozwiązywanie zagadek. Akcja The Academy: The First Riddle rozgrywa się na terenie elitarnej uczelni dla najlepszych studentów, którzy oprócz nauki są zachęcani do poznawania licznych sekretów ośrodka.

Logiczne | TPP | elementy przygodowe | indie | urban fantasy

Okładka The Academy: The First Riddle (PS4)

producent: Pine Studio

wydawca: Snapbreak

Strona oficjalna

data premiery gry:

19cze2020

PC AND iOS

wrz2021

PS4 Switch XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rozgrywka w The Academy: The First Riddle opiera się na rozwiązywaniu zagadek i odkrywaniu sekretów szkoły, do której uczęszcza główny bohater. Produkcja nie stroni od elementów science fiction, a grafikę utrzymano w rysunkowej stylistyce przypominającej nieco serię The Sims. Dla twórców gry, Pine Studio, jest to największy jak dotąd wydany tytuł. Ich wcześniejsze produkcje bazowały na podobnym schemacie, jednak deweloperzy mają również doświadczenie w mroczniejszych klimatach, co udowodnili za sprawą SEUM: Speedrunners from Hell.

Fabuła

Historia gry opowiada o licznych tajemnicach skrywanych przez Arbor’s Academy, elitarną szkołę dla wyróżniających się uczniów. Niektóre dotyczą bardzo prozaicznych spraw, jednak protagonista natrafia również na te, które wielu wolałoby utrzymać w sekrecie. Czyni to nadchodzący semestr jednym z najbardziej znaczących w historii akademii, założonej 500 lat temu przez barona Alistaira Hollowaya. Decyzję o ufundowaniu jej budowy podjął po śmierci żony, Leticii, obok nauki będącej największą miłością jego życia. W szeregi uczniów przyjmowane są tylko osoby dorównujące baronowi w zamiłowaniu do przyswajania wiedzy, co wyróżnia szkołę na tle innych tego typu placówek.

W miarę progresu fabuły będziemy spotykać wyjątkowe postacie o zróżnicowanym charakterze. To nasze działania zadecydują o ich pozytywnym bądź negatywnym nastawieniu do bohatera, co może mu pomóc lub przeszkodzić w odkrywaniu tajemnic szkoły.

Mechanika

W grze jest dostępnych około 200 mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek. Część zrealizowano w formie minigier, nieraz inspirowanych tradycyjnymi grami takimi jak kółko i krzyżyk, szachy lub domino, a część wymaga zręcznego wykorzystania otoczenia do własnych celów. W trakcie zabawy musimy mierzyć się z niebezpieczeństwami pokroju szkodliwych gazów, zalanych pomieszczeń (które jesteśmy w stanie przebyć tylko korzystając ze specjalnego sprzętu do nurkowania) czy tajemniczych urządzeń skonstruowanych przez pokolenia osób związanych z akademią. Obcując z niektórymi z nich należy być bardzo ostrożnym – ich działanie może dawać efekty pozornie nadnaturalne, co niekoniecznie wpłynie pozytywnie na nasze działania.

Pomiędzy poszczególnymi sektorami akademii przemieszczamy się bez ograniczeń. Dostępne są zarówno lokacje znajdujące się w środku budynku, takie jak biblioteka, sale lekcyjne lub warsztaty do eksperymentów, jak i zewnętrzne, czyli błonia oraz parki pełniące jednocześnie funkcję szkolnej siłowni. Przez większość czasu obserwujemy akcję z perspektywy trzeciej osoby, jednak w trakcie rozwiązywania niektórych zagadek widok może się zmienić.

Kwestie techniczne

The Academy wyróżnia się przyjemną dla oka kreskówkową, niskopoligonową oprawą graficzną z ładnymi efektami oświetleniowymi oraz cząsteczkowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do The Academy: The First Riddle

Wymagania wiekowe The Academy: The First Riddle

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Academy: The First Riddle

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 10
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
PC
AND
iOS
PS4
Switch
XONE