Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Terra Incognito: Antarctica 1911 (PC)

Terra Incognito: Antarctica 1911 PC

Terra Incognito: Antarctica 1911 to nietypowa gra strategiczna, która pozwala graczom wcielić się w odkrywcę starającego się jako pierwszy dotrzeć do wybrzeża Antarktydy. Za stworzenie tej produkcji odpowiada firma Every Single Soldier.

Strategiczne | indie | początek XX wieku | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Terra Incognito: Antarctica 1911 (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

19marca2020

19marca2020

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Terra Incognito - Antarctica 1911 jest przygodową grą akcji z elementami strategicznymi, która umożliwia graczom przeniesienie się w przeszłość i wzięcie udziału w wyścigu o tytuł odkrywcy Antarktydy. Akcja tej produkcji rozgrywa się w czasie rzeczywistym, a rozgrywka wymaga podejmowania wielu trudnych wyborów powiązanych z doborem, przygotowaniem oraz właściwym wykorzystaniem zespołu. Na naszej drodze staną ekstremalne warunki atmosferyczne oraz inne problemy. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę Every Single Soldier.

Fabuła

Akcja Terra Incognito - Antarctica 1911 rozgrywa się na początku XX wieku, w czasie, gdy trwa rywalizacja o to, kto jako pierwszy dotrze na biegun południowy.

Mechanika

W Terra Incognito - Antarctica 1911 akcję najczęściej obserwujemy zza pleców bohatera (tzw. kamera TPP). Naszym zadaniem jest jak najszybsze dotarcie do bieguna południowego. By to zrobić musimy znaleźć najkrótszą drogę, dbać o zapas jedzenia i wyposażenie, a także utrzymywać naszych polarników w cieple.

W czasie gry mamy możliwość wykorzystywania szeregu narzędzi - rozbijamy obozy z zaopatrzeniem, rozkładamy drabiny, korzystamy z pomocy psów. Możemy też wchodzić w interakcje z elementami otoczenia, a nawet prosić o pomoc napotkanych Eskimosów. Bardzo ważną rzeczą jest również zwracanie uwagi na pogodę, która łatwo może zdecydować o życiu lub śmierci naszych bohaterów. Zagrożeniem są także zwierzęta - np. niedźwiedź polarny.

Produkcja zespołu Every Single Soldier umożliwia rywalizowanie z innymi graczami - możemy porównać osiągnięty czas z wynikami pozostałych użytkowników.

Tryby gry

W Terra Incognito - Antarctica 1911 możemy grać samotnie albo z innymi. W trybie wieloosobowym istnieje możliwość zarówno współpracowania, jak i rywalizowania z pozostałymi uczestnikami zabawy. Produkcja oferuje też lokalny moduł multiplayer, w którym użytkownicy grają na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Terra Incognito - Antarctica 1911 posiada dość przeciętną, trójwymiarową grafikę. Modele postaci prezentują się przyzwoicie, ale świat przedstawiony nie powala szczegółowością. Częściowo jest to konsekwencja osadzenia akcji na mroźnym pustkowiu Antarktydy, ale decyzja ta nie tłumaczy wszystkich problemów, które trapią oprawę omawianego tytułu (np. niezbyt przekonującego śniegu czy słabej jakości tekstur otoczenia).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 2.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 7,19 PLN

Gry podobne do Terra Incognito: Antarctica 1911

Wymagania wiekowe Terra Incognito: Antarctica 1911

12+

Wymagania sprzętowe Terra Incognito: Antarctica 1911

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 100 MB HDD
  • Windows 7