Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Carrier Deck (PC)

Carrier Deck PC

Oparty na zarządzaniu symulator, za którego stworzeniem stoi zespół Every Single Soldier. Gracz wciela się w oficera odpowiadającego za wszystko, co związane ze startami i lądowaniami samolotów oraz śmigłowców bojowych na nuklearnym lotniskowcu USS Ronald Reagan, czyli CVN-76.

Symulacje | samoloty | helikoptery | wojenne

PC Windows
Okładka Carrier Deck (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca2017

15czerwca2017

Steam

Carrier Deck na PC to dzieło studia Every Single Soldier. Deweloperzy mają na koncie takie tytuły jak Afghanistan '11 czy Vietnam '65. Co ciekawe, nad grami pracuje Johan Nagel – porucznik piechoty RPA, którego wiedza na temat współczesnych konfliktów ma znajdować odzwierciedlenie w realizmie poszczególnych produkcji.

Fabuła

W Carrier Deck na PC gracz wciela się w rolę oficera, który odpowiada za wszystko co związane ze startami i lądowaniami samolotów i śmigłowców bojowych, na nuklearnym lotniskowcu USS Ronald Regan, czyli CVN-76. Poszczególne misje wchodzące w skład kampanii rozgrywane są na oceanach całego świata, a w każdą z nich jesteśmy wprowadzani za pośrednictwem oddzielnego ekranu odprawy. Dowiadujemy się z niego nie tylko o tle fabularnym, lecz także o lokalizacji, w jakiej przyjdzie nam działać, oraz o ewentualnych trudnościach, które mogą przeszkadzać nam w poprawnym wykonaniu zadania.

Mechanika

Rozgrywka w Carrier Deck na PC polega na zarządzaniu załogą i dostępnym na okręcie wyposażeniem, tak aby poszczególne maszyny w zadanym czasie były przygotowane do lotu i bezpiecznie wystartowały z pokładu CVN-76, a po wykonaniu swoich zadań, wylądowały i wróciły do hangaru. Na różnych etapach gry na lotniskowcu pojawiają się takie samoloty, jak chociażby myśliwiec F18 Hornet i będący powietrznym centrum dowodzenia samolot Hawkeye, a także helikoptery, w tym Seahawk (zdolny do lądowania na powierzchni wody) oraz ciężki transportowiec Chinook. Bardzo ważne jest więc odpowiednie kolejkowanie maszyn i unikanie wszelkich kolizji. Poziom trudności rośnie w miarę postępów w grze - im dalej, tym większy tłok na pokładzie, pod nim i w powietrzu, a całość dodatkowo komplikują m.in. zmienne warunki atmosferyczne panujące na oceanie.

Kwestie techniczne

Mimo że oprawa graficzna Carrier Deck na PC jest oszczędna, stoi na dość przyzwoitym poziomie. Twórcom udało się za to dobrze oddać modele poszczególnych pojazdów. Osoby interesujące się tematyką militarną bez przeszkód rozpoznają poszczególne samoloty i śmigłowce – tyczy się to również samego lotniskowca USS Ronald Regan. Niskie wymagania sprzętowe zapewniają płynną zabawę także na starszych komputerach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Carrier Deck

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Carrier Deck

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 244 MB HDD
  • Windows 7/8/10