Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Tennis Masters Series (PC)

Tennis Masters Series PC

Tennis Masters Series to rozbudowana symulacja gry w tenisa ziemnego, stworzona przez studio deweloperskie Microids. Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z 71 starannie odwzorowanymi, profesjonalnymi zawodnikami.

Sportowe | tenis

PC Windows
Okładka Tennis Masters Series (PC)

data premiery gry w wersji PC:

20sierpnia2001

11czerwca2002

pudełko PL

Symulacja gry w tenisa pozwalająca graczom na sprawdzenie swoich umiejętności w tej dyscyplinie sportowej i zmierzenie się z 71 profesjonalnymi graczami (każdy posiadający: swój indywidualny styl gry, cechy, morale i specjalne zdolności) zarówno w grze singlowej, jak i deblowej. Możemy rozegrać pojedyncze mecze lub uczestniczyć w całych mistrzostwach tenisowych, toczących się na dziesięciu rzeczywistych stadionach. Poszczególne mecze przebiegają w trzech porach dnia, tzn. o dwunastej w południe, o piątej popołudniu i w nocy. Całość naszych zmagań przedstawiona jest przy użyciu trójwymiarowej grafiki (widok z ruchomej kamery, ponad 500 animacji wykonanej w technice motion capture).

  • Trzy tryby gry: Tennis Masters Series Championship, Exhibition oraz Multiplayer (do czterech graczy w sieci lokalnej).
  • Cała gama statystyk i tabel charakteryzujących zawodników, mecze itp.
  • Wysoki realizm rozgrywki, zaawansowane AI komputerowych przeciwników.
  • Przy tworzeniu gry uczestniczył Martin Laurendeau – trener kanadyjskiej drużyny tenisowej.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 271 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,00 PLN

Gry podobne do Tennis Masters Series

Wymagania wiekowe Tennis Masters Series

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tennis Masters Series

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 350MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D

Tennis Masters Series - recenzja gry
Tennis Masters Series - recenzja gry

Recenzja 28 czerwca 2002, 13:57

Nasze zdolności możemy sprawdzić w trzech opcjach zabawy takich jak: Mistrzostwa Masters Series Championship, Pojedyncza Gra oraz przez sieć LAN gdzie jednocześnie może się zmierzyć czterech graczy. Mistrzostwa- są niewątpliwie najbardziej emocjonujące w całej grze. Dzieki nim możemy, choć przez chwile poczuć się jak prawdziwy sportowiec. Wszystko rozpoczyna się niewinnie od wyboru zawodnika, nadania mu swojego jak ktoś ma takie życzenia nazwiska i imienia i jazda na kort. Na samym początku zawodnicy nie są zbyt trudni, często popełniają błędy, lecz są na tyle cwani, że i nasze też wykryją i wykorzystają. Trzeba przyznać inteligencja naszych przeciwników naprawdę robi piorunujące wrażenie. Jak to bywa na mistrzostwach tak i tu rozpoczynamy praktycznie od przysłowiowego zera by na samym końcu naszej kariery zgarniać za wygrany pojedynek nie małe pieniądze koloru zielonego. Oczywiście z każdym awansem spotykamy się z coraz bardziej wymagającymi przeciwnikami, którzy nie raz przysporzą nam sporo nerwów i emocji w najczystszym z możliwych wydaniu. Pojedyncza Gra- pozwala nam na bliższe zapoznanie się przynajmniej praktycznie z tematyką tenisa ziemnego. Tutaj możemy bez żadnego stresu potrenować sobie z komputerowym często słabszym przeciwnikiem gdzie zapoznamy się jak serwować oraz odbijać piłkę a także rozegrać mały turniej. Dodatkowo możesz w tej opcji zagrać wraz z twoim kolegą na jednym komputerze przeciwko sobie lub komputerowi. LAN- tu podobnie tylko, że do walki staje przeciwko sobie czterech prawdziwych graczy. Niewątpliwie gra z żywym przeciwnikiem jest o wiele bardziej emocjonują niźli z wirtualnym tenisistą.