Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Targhan (PC)

Targhan PC

Targhan to gra action/adventure stworzona przez francuskie studio Silmarils. Graczowi przypadnie w udziale zaszczyt wcielenia się w skórę tytułowego wojownika i wykonanie bardzo niebezpiecznej misji.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Targhan (PC)

producent: Silmarils

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11sierpnia1989

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Targhan od najmłodszych lat słuchał opowieści dotyczących tajemniczego zamku zlokalizowanego w najdalszym zakątku fantastycznej krainy, który zamieszkiwał zły i bezwzględny potwór. Chłopiec nie przypuszczał, że kiedy dorośnie i stanie się wielkim wojownikiem, będzie musiał opuścić rodzinną wioskę Edengarfin i wyruszyć w podróż, mającą na celu zgładzenie niebezpiecznej istoty. Przez wieki w kierunku zamku wysłano wielu śmiałków, którzy od momentu rozpoczęcia misji nie dali znaku życia. Targhan miał być pierwszym, kto wykona zadanie i na zawsze uwolni świat od tyrana.

Tak pokrótce przedstawia się fabuła programu o nazwie Targhan, gry action/adventure stworzonej przez francuskie studio Silmarils. Jak nietrudno się domyślić to właśnie graczowi przypadnie w udziale zaszczyt wcielenia się w skórę tytułowego wojownika i wykonanie bardzo niebezpiecznej misji.

Pod wieloma względami Targhan przypomina inny hit rodem z Silmarils, zatytułowany Colorado. Podobnie jak tam, tutaj również obserwujemy naszego bohatera z boku. Akcja gry koncentruje się na nieustannej eksploracji krainy oraz eliminowaniu wszystkich napotkanych stworów przy pomocy wiernego miecza. Dostępny jest pokaźny garnitur ciosów, których opanowanie i umiejętne wykorzystywanie to klucz do sukcesu w zmaganiach. Monstra różnią się zarówno wytrzymałością na uderzenia jak i techniką walki, dlatego gracz musi dobrać skuteczną taktykę do każdego przeciwnika z osobna. Podczas pojedynków należy zwracać baczną uwagę na poziom energii życiowej. Jeśli ją stracimy, nasz bohater umrze i całą zabawę trzeba będzie zacząć od nowa (istnieją również miejsca, w których można zapisać aktualny stan gry, ale nie napotkamy ich zbyt często). Oprócz elementów typowo zręcznościowych, w Targhan pojawiają się także wątki przygodowe, polegające na zbieraniu oraz używaniu przedmiotów.

Pod względem oprawy wizualnej Targhan prezentuje średni poziom. Naganne są przede wszystkim ciemne i mdłe tła, które utrudniają eksplorację krainy. Również animacja postaci pozostawia wiele do życzenia, ale jeśli weźmiemy pod uwagę rok produkcji, nie prezentuje się ona aż tak fatalnie. W Targhan w ogóle nie ma muzyki. Od czasu do czasu usłyszymy za to przyjemne efekty dźwiękowe, głównie podczas walki oraz wykonywania skoków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Targhan

12+