Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Colorado (PC)

Colorado PC

W Colorado gracz wcieli się w rolę nieustraszonego trapera, który wyrusza z misją odnalezienia mitycznej kopalni złota, chronionej przez Indianina o imieniu Samotny Wilk.

Przygodowe | western | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Colorado (PC)

producent: Silmarils

wydawca: Silmarils

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11września1990

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W Colorado gracz wcieli się w rolę nieustraszonego trapera, który wyrusza z misją odnalezienia mitycznej kopalni złota, chronionej przez Indianina o imieniu Samotny Wilk. Zanim jednak osiągnie swój cel, będzie musiał wykonać kilka mniejszych zadań: odzyskać skradzioną fajkę pokoju Apaczów, poskromić bandytów okupujących jedną z licznych na tym terenie kopalni oraz uratować syna wodza plemienia Cheyenów, który został porwany przez olbrzymiego orła.

Colorado został zrealizowany w konwencji action/adventure, a więc znajdziemy tu zarówno elementy charakterystyczne dla przygodówek jak i gier zręcznościowych. Od samego początku dzielny traper wyposażony jest w trzy narzędzia mordu, które pozwolą mu eksterminować nieprzyjazne istoty i zwierzęta: strzelbę (wymagającą uzupełniania prochu), tomahawk oraz nóż. W trakcie dalszej rozgrywki znajdziemy inne, użyteczne przedmioty, które można przechowywać w inwentarzu. Część niezbędnego w podróży ekwipunku kupimy u objazdowego sprzedawcy MacBiggle’a. Jego wóz pojawia się na drodze naszego bohatera od czasu do czasu. W Colorado można podróżować zarówno pieszo, jak i za pomocą indiańskiej łodzi (canoe). Ta ostatnia pozwala szybko pokonywać większe odległości i dotrzeć do lokacji znajdujących się w dole rzeki. Podczas rejsu należy uważać na tubylców, którzy za pomocą swoich łodzi będą próbowali roztrzaskać nas o licznie występujące skały i kłody drzew.

Colorado może pochwalić się przyjemną oprawą wizualną, dobrze oddającą klimat Dzikiego Zachodu i dziewiczych terenów, do których nie dotarła jeszcze cywilizacja białego człowieka. Nieco gorzej przedstawia się kwestia dźwięku – efektów jest bardzo niewiele a muzyki w ogóle nie ma. Dzięki uwzględnieniu elementów przygodowych, Colorado potrafi wciągnąć na długie godziny – tutaj nie wystarczy tylko celnie strzelać lub umiejętnie zadawać ciosy nożem. Trzeba również pomyśleć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Colorado

12+