Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tank Universal (PC)

Tank Universal PC

Gra akcji, w której przystępujemy do widowiskowych walk z udziałem czołgów. Elementem wyróżniającym ten produkt jest to, że starcia odbywają się w cyberprzestrzeni.

Akcji | czołgi

PC Windows
Okładka Tank Universal (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21sierpnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tank Universal to pierwszoosobowa gra akcji, w której uczestniczymy w widowiskowych bitwach z udziałem tytułowych czołgów. Akcja toczy się w dwóch światach – prawdziwym i wirtualnym, który wzorowany jest na cyberprzestrzeni znanej z kultowego filmu science-fiction Tron. Gracz dysponuje pełną swobodą w kwestii eksploracji otoczenia, a ponadto w każdej chwili może wysiąść ze sterowanego czołgu i przemierzać okolicę o własnych siłach. Kampania dla pojedynczego gracza oferuje 20 podstawowych misji, a kolejne etapy cechują się zróżnicowanymi wyzwaniami (ochrona sojuszników, odnajdywanie cennych dóbr, podbijanie fortec wroga itp.).

Sterowana maszyna w miarę postępów w rozgrywce może być poddawana różnorakim ulepszeniom. Mowa tu zarówno o wytrzymalszym pancerzu czołgu, jak również nowych rodzajach broni, dzięki którym możliwa staje się skuteczniejsza eliminacja jednostek wroga. Gracz może toczyć starcia na wiele różnych sposobów, preferując pojedynki na niewielkim dystansie lub bombardując przeciwnika z większej odległości. W większości przypadków działa się w pojedynkę, choć w niektórych misjach na planszy obecne są sojusznicze czołgi.

Tank Universal wyróżnia się za sprawą bardzo nietypowej oprawy wizualnej, utrzymanej w klimatach cyberpunkowych. Całość skutecznie symuluje przebywanie w wirtualnym środowisku. Zwiedzane plansze są wielopoziomowe, skonstruowano je z wielokolorowych elementów i cechują się między innymi połyskującymi krawędziami obiektów. Na uwagę zasługują także efektowne eksplozje oraz zaawansowane efekty cząsteczkowe.

Na ekranie wyświetlane są najważniejsze dane, dotyczące aktualnie wykonywanych zadań czy liczby zlikwidowanych jednostek wroga. Gracz może ponadto liczyć na szczegółową mapę okolicy, na której różnymi kolorami oznaczono oddziały przeciwnika oraz czołgi należące do sojuszników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tank Universal

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tank Universal

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista