Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Tanita: Plasticine Dream (PC)

Tanita: Plasticine Dream PC

Pozycja skierowana w stronę fanów gier przygodowych, przygotowana przez rosyjskie studio devloperskie, Trickster Games. Już pierwszy rzut oka na tytuł gry oraz screeny przywodzi na myśl klasyczną, przygodową grę „plastelinową”, Neverhood.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Tanita: Plasticine Dream (PC)

producent: Trickster Games

wydawca: Akella

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29sierpnia2006

Tanita: Plasticine Dream to pozycja skierowana w stronę fanów gier przygodowych, przygotowana przez rosyjskie studio devloperskie, Trickster Games. Już pierwszy rzut oka na tytuł gry oraz screeny przywodzi na myśl klasyczną, przygodową grę „plastelinową”, Neverhood.

Głównym bohaterem, a raczej bohaterką, gry, jest tytułowa Tanita, plastelinowa dziewczynka, rozwinięta ponad swój wiek oraz ... materiał, z którego została zrobiona. Pewnego dnia Tanita postanawia wprowadzić nieco „życia” w swoją, co by nie mówić, nudnawą egzystencję i na pokładzie samolotu (również plastelinowego - jakżeby inaczej) postanawia wyruszyć na zwiedzanie otaczającego świata. Niestety samolot ulega awarii i rozbija się wśród tajemniczych wysp. Po pewnym czasie okazuje się, iż dziewczynka nie jest jedynym rozbitkiem uwięzionym na wyspach. Wraz z nowo poznanym nieznajomym, przeżywając niezliczone, fascynujące przygody, Tanita usiłuje powrócić do domu. Oczywiście, nasza w tym głowa aby jej pomóc.

Twórcy gry podeszli do swojej opowieści z dużą dozą humoru - przykładowo jako części zamienne do jednej z maszyn możemy wykorzystać mieszkańców morskich głębin. W momencie gdy poczujemy się bezradni w obliczu trudniejszego wyzwania z pomocą przybywa lokalny ptak, obeznany praktycznie ze wszystkimi tajnikami archipelagu. Zaletami Tanita: Plasticine Dream są: ciekawa fabuła, prosty i przystępny interfejs użytkownika oraz oczywiście wyczarowany z plasteliny świat. Gra oferuje 5 unikalnych obszarów, na które składa się ponad 50 zróżnicowanych lokacji, mnóstwo zagadek logicznych, 5 wbudowanych mini gier oraz wysokiej jakości grafikę i animacje. Na plus należy także zaliczyć system podpowiedzi wbudowany w mechanizm gry, a także niewysokie wymagania sprzętowe, będące ukłonem w stronę graczy nie dysponujących „demonami prędkości”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Tanita: Plasticine Dream

Wymagania wiekowe Tanita: Plasticine Dream

odpowiednia dla każdego wieku