Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Clay Agent (PC)
OkładkaClay Agent (PC)

Agent Gliniarz PC

Clay Agent

Gra utrzymana w konwencji przygodówki, aczkolwiek adresowana jest raczej do młodszych graczy.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Agent Gliniarz Premiera PC

20października2001

pudełko PL

13listopada2001

producent: 1C Entertainment wydawca: 1C Entertainment wydawca PL: Manta Multimedia

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hen, hen przez kosmiczne otchłanie przemyka statek zbudowany... z gliny. A nie byle jaki to statek – podróżuje nim sam szef Intergalaktycznych Służb Specjalnych. Ponieważ akurat w kosmosie nic złego się nie dzieje, oddaje się on przyjemności grania w bilard, oczywiście na stole wykonanym z gliny. Ale bile nie są gliniane, są wykonane ze złota. Pech chce, że jedna z nich wpada do rury, wylatuje nią na zewnątrz statku i ląduje na pobliskiej, glinianej planecie. Szef ISS nie może opuścić statku i udać się na poszukiwania. Wysyła więc swego zaufanego żołnierza – Agenta Gliniarza.

Tak rozpoczyna się misja sympatycznego agenta Intergalaktycznych Służb Specjalnych. Droga do złotej bili wiedzie przez 30 lokacji z najróżniejszymi zagadkami – zaczynając od zwykłych łamigłówek, a kończąc na sztuczkach, których McGyver by się nie powstydził. Ich zróżnicowanie, specyficzny, niekiedy szalony styl oraz konstrukcja stanowią jedną z największych zalet gry.

Poprzez swój komiksowo-gliniany charakter Agent Gliniarz stanowi świetny prezent dla najmłodszych. Podczas pokonywania napotkanych przeszkód, rozwiną oni swój intelekt i logiczne myślenie. Zagadki są skonstruowane tak, aby ich rozwiązanie nasuwało się instynktownie, a zarazem było logiczne. Całość podana jest ze sporą dawką humoru sytuacyjnego i wizualnego, który rozśmieszy również starszych graczy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Agent Gliniarz cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Agent Gliniarz: Odpowiednia dla każdego wieku.

Agent Gliniarz Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM