Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Clay Agent (PC)

Agent Gliniarz PC

Clay Agent

Gra utrzymana w konwencji przygodówki, aczkolwiek adresowana jest raczej do młodszych graczy.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Clay Agent (PC)

producent: 1C / Cenega

wydawca: 1C / Cenega

wydawca PL: Manta Multimedia

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20października2001

13listopada2001

pudełko PL

Hen, hen przez kosmiczne otchłanie przemyka statek zbudowany... z gliny. A nie byle jaki to statek – podróżuje nim sam szef Intergalaktycznych Służb Specjalnych. Ponieważ akurat w kosmosie nic złego się nie dzieje, oddaje się on przyjemności grania w bilard, oczywiście na stole wykonanym z gliny. Ale bile nie są gliniane, są wykonane ze złota. Pech chce, że jedna z nich wpada do rury, wylatuje nią na zewnątrz statku i ląduje na pobliskiej, glinianej planecie. Szef ISS nie może opuścić statku i udać się na poszukiwania. Wysyła więc swego zaufanego żołnierza – Agenta Gliniarza.

Tak rozpoczyna się misja sympatycznego agenta Intergalaktycznych Służb Specjalnych. Droga do złotej bili wiedzie przez 30 lokacji z najróżniejszymi zagadkami – zaczynając od zwykłych łamigłówek, a kończąc na sztuczkach, których McGyver by się nie powstydził. Ich zróżnicowanie, specyficzny, niekiedy szalony styl oraz konstrukcja stanowią jedną z największych zalet gry.

Poprzez swój komiksowo-gliniany charakter Agent Gliniarz stanowi świetny prezent dla najmłodszych. Podczas pokonywania napotkanych przeszkód, rozwiną oni swój intelekt i logiczne myślenie. Zagadki są skonstruowane tak, aby ich rozwiązanie nasuwało się instynktownie, a zarazem było logiczne. Całość podana jest ze sporą dawką humoru sytuacyjnego i wizualnego, który rozśmieszy również starszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Clay Agent

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Agent Gliniarz

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM

Agent Gliniarz - recenzja gry
Agent Gliniarz - recenzja gry

Recenzja 20 listopada 2001, 09:43

Nie czuję się zbytnio na siłach oceniać oprawy Agenta Gliniarza jeżeli chodzi o warstwę muzyczno-dźwiękową, dlatego też ograniczę się jedynie do stwierdzenia, iż w tym przypadku nie mam grze prawie nic do zarzucenia - ewentualnie wypowiadane wielokrotnie przez głównego bohatera „Uuu…uuu” może nieco drażnić ale i tak brzmi ono sto razy lepiej niż słyszane gdzie indziej „Nie mogę tego zrobić” :-) Natomiast towarzysząca nam podczas zabawy muzyka bardzo dobrze jak na mój gust współgra z całością, oddaje specyficzny klimat, jest po prostu miła dla uszu i nie ma się ochoty wyłączenia jej już po kilkunastu minutach grania.