Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Tales From Off-Peak City Vol. 1 (PC)

Tales From Off-Peak City Vol. 1 PC

Przygodówka FPP osadzona w uniwersum znanym z gier Off-Peak oraz The Norwood Suite. W Tales From Off-Peak City Vol. 1 wcielamy się w dostawcę pizzy, który zamierza ukraść saksofon swojego szefa. Całość utrzymano w unikalnej, surrealistycznej stylistyce.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | surrealizm

PC Windows
Okładka Tales From Off-Peak City Vol. 1 (PC)

producent: Cosmo D

wydawca: Cosmo D

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

7lutego2020

15maja2020

Steam

Tales From Off-Peak City Vol. 1 to gra przygodowa opracowana przez niezależnego dewelopera znanego jako Cosmo D. Pozycja stanowi pierwszą część antologii, której kolejne odsłony opowiadają odmienne historie. Każda z nich jednak toczy się równolegle do pozostałych i w tym samym miejscu, co sprawia, że wszystkie razem tworzą jedną dużą opowieść.

Fabuła

Tales From Off-Peak City Vol. 1 zabiera nas w podróż do uniwersum znanego z wcześniejszych gier dewelopera, czyli Off-Peak oraz The Norwood Suite. W trakcie zabawy trafiamy na róg July Avenue i Yam Street, gdzie mieści się pizzeria należąca do Caetano Grosso – emerytowanego saksofonisty, który teraz zarabia na życie, serwując włoski przysmak. Choć wcielamy się w postać zatrudnioną przez niego w charakterze dostawcy, naszym nadrzędnym celem nie jest praca, lecz zdobycie starego saksofonu należącego do Grosso. Chcąc zrealizować ów zamiar, musimy zarówno wykonywać swoje zawodowe obowiązki, jak i poznać sekrety swojego szefa oraz jego klientów.

Mechanika

W Tales From Off-Peak City akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Realizując zamówienia składane przez klientów (gra pozwala nam samodzielnie dobierać poszczególne składniki pizzy), nie możemy zapominać o eksploracji otoczenia. Myszkując po zakamarkach pizzerii, a także plądrując mieszkania oraz rozmawiając z mieszkańcami, nie tylko stopniowo zbliżamy się do realizacji naszego głównego celu, lecz również poznajemy kolejne tajemnice tego miejsca. Gra została skonstruowana w taki sposób, by jej ukończenie zajęło od półtorej do dwóch godzin.

Kwestie techniczne

Tales From Off-Peak City działa w oparciu o technologię Unity. Oprawę audiowizualną tej produkcji utrzymano w surrealistycznej stylistyce znanej z poprzednich dzieł Cosmo D, która objawia się zarówno poprzez nienaturalny wygląd i zachowanie postaci, jak i nietypową (delikatnie mówiąc) architekturę. Jej dopełnieniem jest oryginalny soundtrack łączący elektroniczne brzmienia z dźwiękiem saksofonu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tales From Off-Peak City Vol. 1

16+

Wymagania sprzętowe Tales From Off-Peak City Vol. 1

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 3.6 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon Pro 560 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 860M / Radeon Pro 560 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit