Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Table Ice Hockey (PSV)

Table Ice Hockey PSV

Table Ice Hockey to sportowa gra zręcznościowa, wykorzystująca kamerę konsoli PS Vita i możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej.

Zręcznościowe | hokej | sporty zimowe | rzeczywistość rozszerzona | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Table Ice Hockey (PSV)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

25września2012

Table Ice Hockey jest jedną z wielu gier zręcznościowych stworzonych z myślą o konsoli PS Vita, które wykorzystują możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Za jej produkcję odpowiada mały zespół deweloperski, pracujący pod szyldem należącego do Sony studia XDev.

Table Ice Hockey pozwala nam wziąć udział w zręcznościowych rozgrywkach hokejowych. Rozpoczynając zabawę musimy określić obszar gry za pomocą kart AR, wyznaczających granice lodowiska. Tytuł oferuje kilka zróżnicowanych tafli, począwszy do zamarzniętego jeziora a skończywszy na profesjonalnym stadionie z trybunami. Lepsze i większe boiska odblokowujemy wraz z postępami i kolejnymi zwycięstwami. Możemy wybierać spośród kilkunastu pięcioosobowych drużyn narodowych, ustalać imiona pojedynczych zawodników oraz projektować ich stroje.

Pojedynczymi hokeistami sterujemy za pomocą gałki analogowej, przełączając się dowolnie pomiędzy zawodnikami kontrolowanymi przez AI. Lodowisku możemy przyglądać się z każdej strony, zmieniając położenie konsoli względem kart. Dzięki możliwości oddalania i zbliżania kamery, obserwujemy zarówno pojedyncze postacie jak i całe pole gry z lotu ptaka.

Nowi gracze mogą zechcieć zacząć przygodę z tytułem od samouczka podzielonego na część dla początkujących i zaawansowanych. Uczy on sterowania oraz wykłada podstawowe zasady hokeja. Co ciekawe, twórcy wprowadzili własne modyfikacje do reguł tego sportu. Jest nią np. mini system walki, dzięki któremu para hokeistów bije się ze sobą na pięści o krążek w umieszczonym na lodzie ringu.

Tryb singleplayer pozwala na wzięcie udziału w pojedynczych potyczkach z 18 zespołami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Jeżeli chcemy, możemy też rywalizować z AI w turnieju, w którym drużyny podzielone są na dwie konferencje. Bierzemy udział w eliminacjach oraz play-offach, licząc na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu i zdobycie pucharu. Tryb multiplayer pozwala jedynie na rozgrywanie lokalnych meczów ze znajomymi. Twórcy nie przewidzieli możliwości gry przez internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Table Ice Hockey

Klasyfikacja PEGI Table Ice Hockey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Table Ice Hockey

PlayStation Vita

PlayStation Vita

Wykorzystuje: Karty AR