Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Table Football (PSV)
OkładkaTable Football (PSV)

Table Football PSV

Table Football to gra zręcznościowa, wykorzystująca kamerę konsoli PS Vita i możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Gracze kierują drużyną miniaturowych figurek rozgrywających mecz piłkarski.

Zręcznościowe | piłka nożna | sporty wodne | rzeczywistość rozszerzona | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Table Football Premiera PSV

22lutego2012

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Table Football

Chronovolt

Table Top Tanks

PulzAR

Table Football jest jedną z pierwszych produkcji stworzonych z myślą o konsoli PS Vita wykorzystujących możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Producentem tytułu jest brytyjskie studio deweloperskie Sony Liverpool.

Rzeczywistość rozszerzona pozwala na nakładanie wirtualnych obiektów na obraz wideo z kamery konsoli. W ten sposób, nasze biurko może być polem bitwy cyfrowych żołnierzy lub zamienić się w stadion piłkarski. Korzystające z tej technologii tytuły używają także specjalnych papierowych kart AR. Są one rozpoznawalne przez system i pozwalają zachować odpowiednią perspektywę, rozmieszczenie oraz wielkość wirtualnych przedmiotów. Dzięki temu oglądamy obiekty ze wszystkich stron, tak jakby znajdowały się naprawdę tuż przed nami. Do poprawnego działania, Table Football wymaga co najmniej dwóch kart AR. Można znaleźć je na oficjalnej stronie producenta PS Vita.

W czasie gry wcielamy się w kapitana miniaturowej drużyny figurek piłkarzy reprezentujących jeden z kilkunastu dostępnych krajów. Przed rozpoczęciem rozgrywki musimy jednak przygotować boisko, którego granice i wielkość wytyczamy za pomocą kart. Jeżeli dysponujemy ich większą ilością, możemy wokół murawy ustawić również trybuny oraz elektroniczną tablicę wyników. Figurkami sterujemy w trybie turowym, za pomocą ekranu dotykowego konsoli. Podobnie jak w trakcie prawdziwego meczu, zawodnicy mogą biegać po boisku, podawać piłkę, wykonywać rzuty karne, strzelać i podkręcać piłkę. Naszym przeciwnikiem może być komputer oraz inni gracze, z którymi łączymy się w trybie ad-hoc.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Table Football

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Table Football Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • Karty AR