Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Fireworks (PSV)

Fireworks PSV

Fireworks to gra zręcznościowa, wykorzystująca kamerę konsoli PS Vita i możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Zadaniem graczy jest aktywowanie wystrzeliwanych rakiet ze sztucznymi ogniami i wywoływanie ich eksplozji.

Zręcznościowe | rzeczywistość rozszerzona | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Fireworks (PSV)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

22lutego2012

Fireworks to jedna z pierwszych produkcji, stworzonych z myślą o konsoli PS Vita, która wykorzystuje możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Producentem tytułu jest brytyjskie studio deweloperskie Sony Liverpool. Gra oferuje prostą zręcznościową zabawę, wymagająca od graczy szybkości i spostrzegawczości.

Rzeczywistość rozszerzona pozwala na nakładanie wirtualnych obiektów na obraz wideo z kamery konsoli. W ten sposób, nasze biurko może być polem bitwy cyfrowych żołnierzy lub zamienić się w zbiornik wodny, po którym pływają statki. Korzystające z tej technologii tytuły używają także specjalnych papierowych kart AR. Są one rozpoznawalne przez system i pozwalają zachować odpowiednią perspektywę, rozmieszczenie oraz wielkość wirtualnych przedmiotów. Dzięki temu oglądamy obiekty ze wszystkich stron, tak jakby znajdowały się naprawdę tuż przed nami. Fireworks wymaga trzech kart AR. Można znaleźć je na oficjalnej stronie producenta PS Vity.

Celem gry jest odpalanie wirtualnych rakiet ze sztucznymi ogniami. Są one wystrzeliwane z miejsca, w którym położymy kartę AR, zamieniającą się w dom z trawnikiem. Z czasem, rakiet jest coraz więcej i poruszają się z większą szybkością. Aby wywołać ich eksplozję musimy dotknąć ekranu w miejscu przez które przelatują. Kolorowa obwódka wokół pocisku wskazuje nam najlepszy czas na dokonanie efektownego wybuchu. W zależności od dokładności naszych uderzeń i szybkości, jesteśmy nagradzani punktami oraz kombosami.

Fireworks oferuje trzy tryby rozgrywki. W pierwszym, w określonym czasie staramy się zdobyć jak najwięcej punktów. W drugim, czas gry nie jest ograniczony, ale nadal liczy się nasz wynik. W trzecim, tytuł stawia przed nami różnego rodzaju wyzwania, polegająca np. na osiągnięciu odpowiednio długiego komba. Nasze osiągnięcia możemy porównać z osobami z całego świata, dzięki sieciowej tablicy najlepszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fireworks

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fireworks

PlayStation Vita

Wykorzystuje: Karty AR