Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Cliff Diving (PSV)

Cliff Diving PSV

Cliff diving to gra zręcznościowa, wykorzystująca kamerę konsoli PS Vita i możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Gracze wcielają się w zawodowego skoczka do wody, wykonującego widowiskowe sztuczki i akrobacje.

Zręcznościowe | sporty wodne | rzeczywistość rozszerzona | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Cliff Diving (PSV)

data premiery gry w wersji PSV:

22lutego2012

Cliff diving jest jedną z pierwszych produkcji, stworzonych z myślą o konsoli PS Vita, która wykorzystuje możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Producentem tytułu jest brytyjskie studio deweloperskie Sony Liverpool.

Rzeczywistość rozszerzona pozwala na nakładanie wirtualnych obiektów na obraz wideo z kamery konsoli. W ten sposób, nasze biurko może być polem bitwy cyfrowych żołnierzy lub zamienić się w stadion piłkarski. Korzystające z tej technologii tytuły używają także specjalnych papierowych kart AR. Są one rozpoznawalne przez system i pozwalają zachować odpowiednią perspektywę, rozmieszczenie oraz wielkość wirtualnych przedmiotów. Dzięki temu oglądamy obiekty ze wszystkich stron, tak jakby znajdowały się naprawdę tuż przed nami. Cliff diving wymaga co najmniej jednej karty AR. Można znaleźć ją na oficjalnej stronie producenta PS Vity.

Głównym celem gry jest oddanie jak najlepszych, najwyższych i najdokładniejszych skoków do zbiornika z wodą. W czasie zabawy sterujemy sympatycznym, ale nieco narcystycznym sportowcem Diver Danem. Po położeniu karty AR na stole zamienia się ona w jedną z kilku dostępnych skoczni, które odblokowujemy wraz z postępami w grze. Przed zanurkowaniem zwiększamy poziom adrenaliny, wciskając w odpowiednim czasie jeden z przycisków i wpływając tym samym na silę naszego wybicia. Potem wybieramy jeszcze tor lotu i możemy rozpocząć rozbieg zakończony skokiem. Aby uatrakcyjnić zabawę, twórcy zdecydowali, że liczy się nie tylko to czy trafimy do wody, ale jak tego dokonamy. W powietrzu zawieszone są obręcze, przez które możemy przelecieć, wykonując akrobacje i zdobywając dodatkowe punkty. Jeżeli Dan nie trafi do wody i rozbije się na brzegu, musimy płacić za jego leczenie w szpitalu. Pieniądze otrzymujemy za udane wykonanie każdego skoku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Cliff Diving

Klasyfikacja PEGI Cliff Diving

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Cliff Diving

PlayStation Vita

Wykorzystuje: Karty AR