Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PS4PS1
Okładka Syphon Filter 2 (PS4)
OkładkaSyphon Filter 2 (PS4)

Syphon Filter 2

Trójwymiarowa gra akcji, w której spory nacisk położono na aspekty skradankowe. Syphon Filter 2 kontynuuje wątki przedstawione w pierwszej odsłonie cyklu. Nowością jest moduł wieloosobowy, w którym dwóch graczy może zmierzyć się w pojedynkach na śmierć i życie.

Akcji | TPP | szpiegowskie | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Syphon Filter 2 Premiera

14mar2000

PS1

20wrz2022

PS4 PS5

Gry podobne do Syphon Filter 2

Thief

I.G.I. Origins

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Druga odsłona serii Syphon Filter, produkcji utrzymanej w klimatach szpiegowskich i łączącej elementy gier akcji oraz skradanek. Tytuł stanowi bezpośrednią kontynuację hitu z 1999 roku. Autorzy nie dokonywali większych zmian w mechanice zabawy, skupiając się na stworzeniu ciekawej fabuły oraz efektownych misji. Nowością w sequelu jest tryb wieloosobowy.

Fabuła

Produkcja przedstawia wydarzenia dziejące się bezpośrednio po zakończeniu pierwszej części Syphon Filter. Agenci Gabriel Logan i Lian Xing odkrywają tajemnice Agencji i stają się niewygodnymi świadkami do wyeliminowania. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że niedawny pracodawca członków wywiadu planuje dostarczyć posiadane zapasy niebezpiecznej broni biologicznej zbuntowanemu chińskiemu generałowi Shi-Hao. Logan i Xing zostają wplątani w intrygę, w której zdrady są na porządku dziennym. Od ich umiejętności i determinacji zależą losy świata i wielu milionów niewinnych ludzi. 

Mechanika

Kontynuacja nie przynosi znaczących zmian w formule zabawy. Syphon Filter 2 to nadal trzecioosobowa gra akcji, w której gracz wykonuje rozmaite misje w różnych rejonach świata, wykazując się zręcznością i sprytem. W ich trakcie może korzystać z szeregu broni i gadżetów, które ułatwiają eliminowanie wrogów, jak pistolet z tłumikiem, karabin M-16, strzelba, granaty, paralizator czy karabin snajperski. Twórcy udostępnili szeroki arsenał, ale jednocześnie duży nacisk położyli na mechanikę skradania, często wymuszając ciche przemykanie za plecami strażników czy wynajętych najemników. W trakcie kolejnych misji agent Logan musi m.in. powstrzymywać ataki terrorystyczne, wykradać cenne dokumenty, docierać do informatorów czy chronić wskazane cele. 

Tryby gry

Nowością w drugiej części cyklu jest moduł wieloosobowy, w którym dwóch graczy może zmierzyć się na jednej z osiemnastu aren w trybie deathmatch. W starciach uczestniczą bohaterowie z cyklu Syphon Filter, w tym parę powracających gościnnie postaci z jego pierwszej odsłony. Autorzy pozwolili na dość swobodne modyfikacje ustawień, umożliwiając choćby wyłączenie możliwości eliminowania przeciwnika za pomocą strzału w głowę.

Kwestie techniczne

Syphon Filter 2 nie przynosi zbyt wielu usprawnień w oprawie audiowizualnej w stosunku do wydanego rok wcześniej pierwowzoru. Twórcy postawili na budowanie mrocznej atmosfery i rozwój wątków fabularnych, wprowadzając tylko drobne usprawnienia w zastosowanym silniku gry. Głosu głównym bohaterom ponownie użyczyli aktorzy John Chacon i Zoe Galvez.

Ostatnia modyfikacja 3 października 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Syphon Filter 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS1
PS5
PS4