Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Super Lone Survivor (PC)

Super Lone Survivor

Super Lone Survivor to remake survival horroru 2D inspirowanego serią Silent Hill, wzbogacony o dodatkowy scenariusz i poprawioną oprawę wizualną, dzięki nowym efektom i możliwością grania w rozdzielczości 4K.

Przygodowe | survival horror | horror | 2D | indie | side-scroll | przygodowe gry akcji

Okładka Super Lone Survivor (PC)

producent: Superflat Games

wydawca: Superflat Games

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Lone Survivor to ulepszona wersja przygodowego horroru psychologicznego Lone Survivor stworzonego przez jedną osobę — Jaspera Byrna, który inspirował się kultową serią Silent Hill. Dodatkowy scenariusz „Ascending”, możliwość gry w 4K i zupełnie nowy silnik to tylko niektóre ze zmian, jakich doczekała się oryginalna produkcja.

Fabuła

Remake ponownie pozwoli nam wcielić się w bohatera w masce chirurgicznej, który decyduje się opuścić swoje zamknięte mieszkanie w celu znalezienia pożywienia po tym, jak w mieście wybuchała dziwna epidemia, która przemieniła ludzi w przerażające monstra. Wyczerpany i głodny, ścigany przez potwory, doświadcza dziwnych snów i przywidzeń, stara się zrozumieć się tajemnicę kryjącą się za pandemią, ale i znaleźć sposób na ucieczkę z przeklętego miasta. Super Lone Survivor doczekał się również dodatkowej treści w postaci klimatycznego scenariusza “Ascending”. Produkcja oferuje różne zakończenia zależne od decyzji podejmowanych przez gracza w trakcie zabawy.

Mechanika

Super Lone Survivor to ukazany z perspektywy bocznej przygodowy horror z elementami zręcznościowymi. Możemy zdecydować, jaki styl rozgrywki bardziej nam pasuje — wymagający przekradania się w ciemnościach koło wrogów czy konfrontacji z nimi, czego efektem będzie potyczka wymuszająca na nas skorzystanie z broni. Agresywne podejście może być jednak problematyczne ze względu na niewielkie zasoby amunicji do broni palnej. Potyczki mogą skończyć się utratą punktów życia bohatera, ale to nie jedyny aspekt, na jaki musimy uważać. Jeśli nie chcemy, aby nasz bohater popadł w całkowite szaleństwo, musimy zadbać o jego zdrowie psychiczne, zapewniając mu sen i pastylki.

W czasie zabawy przemierzamy pomieszczenia apartamentowca, w których natkniemy się na innych, pozostałych przy życiu ocalałych ludzi, a także niezbędną do przetrwania żywność i broń. Znajdziemy również szereg porozrzucanych kartek z pamiętnika przybliżających nas do zrozumienia prawdy o sytuacji, w jakiej znalazł się bohater. Wszystko zależy od nas — czy miasto opuścimy samodzielnie, czy wraz z innymi ocalałymi; czy nasze zdrowie psychiczne będzie w normie, czy będziemy zażywać dziwne substancje psychoaktywne, a także czy zabijemy wszystko, co stoi na naszej drodze, czy raczej wybierzemy bardziej pacyfistyczne podejście.

Kwestie techniczne

Super Lone Survivor przepisany został na zupełnie nowym silniku, dzięki czemu w produkcji zobaczymy nowe efekty wizualne jak cienie czy mapowania paralaksy. Tytuł otrzymał też możliwość wyświetlania go w rozdzielczości 4K, częstsze odświeżanie i obsługę pada dla posiadaczy PC.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Super Lone Survivor

Wymagania wiekowe Super Lone Survivor

16+

PC
Switch