Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieSwitch
Okładka Super Beat Sports (Switch)
OkładkaSuper Beat Sports (Switch)

Super Beat Sports Switch

Przygotowana przez studio Harmonix Music Systems z myślą o konsoli Nintendo Switch kompilacja pięciu minigier zręcznościowych, luźno opartych na zasadach kilku dyscyplin sportowych.

Towarzyskie | sporty letnie | na 2 osoby | minigry | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Beat Sports Premiera Switch

2listopada2017

Nintendo eShop

2listopada2017

producent: Harmonix Music Systems wydawca: Harmonix Music Systems Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Beat Sports

Splatoon 2

1-2-Switch

Arms

Super Beat Sports jest kompilacją pięciu miniger zręcznościowych luźno opartych na zasadach kilku sportowych dyscyplin. Produkcja została stworzona z myślą o platformie Switch, a za jej stworzeniem stoi studio Harmonix Games, w którego portfolio można znaleźć między innymi takie marki jak Rock Band czy bestsellerowe Guitar Hero.

Fabuła

Na tle innych gier tego typu Super Beat Sports wyróżnia się za sprawą obecności warstwy fabularnej. Oto bowiem Ziemia została najechana przez obcą cywilizację pochodzącą z alternatywnego, muzycznego wymiaru. Najeźdźcom na tyle spodobały się dyscypliny uprawiane przez ziemskich zawodników, że postanowili je zmodyfikować w taki sposób, by odpowiadały ich wymaganiom. Pięć opracowanych przez nich konkurencji wymagało jednak testów, toteż Obcy postanowili zaprosić do rywalizacji najlepszych ziemskich sportowców.

Mechanika

Jak wyżej wspomniano, na wydane na platformę Switch Super Beat Sports składa się pięć konkurencji łączących zasady, jakimi rządzą się rozmaite dyscypliny sportowe, z koniecznością wsłuchania się w rytm przygrywającej w tle muzyki. W miarę postępów gracze otrzymują dostęp do nowych elementów ubioru oraz wyposażenia, z których w trakcie zmagań korzystają kontrolowani przez nich zawodnicy.

Pierwszą z konkurencji jest Gobble Golf, czyli wariacja na temat golfa, w której równie ważne, co uderzenie piłki z odpowiednią siłą, jest trafienie jej we właściwym momencie – wszystko po to, by nakarmić nią głodnego kosmitę. Druga to Net Ball, czyli zmodyfikowana wersja tenisa – kluczem do sukcesu jest tutaj gra w rytm muzyki, a zabawę urozmaica poziom trudności wzrastający po każdym uderzeniu piłki. Następną pozycję na liście zajmuje Rythm Racket, gdzie gracz wciela się w bramkarza – jego zadanie polega na niedopuszczeniu do strzelenia gola przez przeciwnika, co jest o tyle trudne, że piłka może odbijać się od elementów otoczenia. Przedostatnia pozycja w zestawieniu należy do Buddy Ball, w którym naprzeciw maksymalnie czwórki zawodników staje dwójka obcych zagrywających piłkę do losowego oponenta; zadaniem sportowców jest jej odbijanie, a każda strata punktu wiąże się również z utratą jednego serduszka – oczywiście wygrywa osoba, która najdłużej utrzyma się przy życiu. Listę zamyka natomiast Whacky Bat luźno nawiązujące do baseballu, gdzie odbijając piłkę w rytm muzyki, staramy się trafiać nią obcych znajdujących się po przeciwnej stronie areny.

Tryby gry

Super Beat Sports zostało opracowane w taki sposób, by umożliwić rozgrywkę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie trójki innych graczy.

Kwestie techniczne

Super Beat Sports robi użytek z unikalnych możliwości konsoli Switch. Produkcja pozwala na zabawę tak przy użyciu Joy-Conów wyposażonych w sensory ruchu, jak z wykorzystaniem Pro Controllera. Dodatkowo tytuł może się pochwalić przyjemną dla oka grafiką zrealizowaną w kreskówkowym stylu; w ucho wpadają również utwory towarzyszące zmaganiom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Super Beat Sports: Odpowiednia dla każdego wieku.