Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4
Okładka Subaeria (PC)
OkładkaSubaeria (PC)

Subaeria

Oryginalna hybryda gry logicznej i zręcznościowej, wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gatunku roguelike. Tytuł został opracowany przez kanadyjski zespół Illogika Studios. Produkcja przenosi graczy do tytułowej, podwodnej metropolii opanowanej przez inteligentne maszyny.

Zręcznościowe | science fiction | widok izometryczny | elementy logiczne | indie

Subaeria Premiera

9maj2018

PC PS4 XONE

Gry podobne do Subaeria

Bastion

Stealth Bastard Deluxe

Vesta

Subaeria na platformę PC, XONE i PS4 to gra logiczno-zręcznościowa z elementami roguelike. Za tytuł odpowiada kanadyjska ekipa Illogika Studios, znana z portu gry Hitman GO na Amazon Appstore oraz takich aplikacji jak Disney Action! czy też V.F.C.

Fabuła

Gracze trafiają do podwodnego miasta Subaeria, w którym władzę przejęły inteligentne maszyny. Wcielając się w jednego z ludzkich mieszkańców metropolii, szukającą zemsty ze śmierć rodziny dziewczynę o imieniu Styx, staramy się przetrwać i wywieść w pole przeciwników.

Mechanika

Protagonistka w grze Subaeria na platformę PC, XONE i PS4 nie jest żadną superbohaterką, a dodatkowo nie potrafi nawet władać bronią. Oznacza to, że podczas przedzierania się przez kolejne lokacje podwodnego miasta jesteśmy zdani wyłącznie na własną pomysłowość. Deweloperzy zatroszczyli się jednak o pewną pomoc w postaci niewielkiego drona (jego zdolności rozwijamy z biegiem czasu), który może służyć np. do przejmowania kontroli nad mechanicznymi przeciwnikami. Ponadto samo zachowanie wrogów, zwanych The Cleaners, oraz elementy otoczenia mogą okazać się bardzo przydatne w trakcie zabawy. Głównym elementem gameplayu jest bowiem wykorzystywanie wszystkich wspomnianych rzeczy do takiej manipulacji przeciwnikami, by ci walczyli sami ze sobą.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna tytułu nie powala na kolana, ale wziąwszy pod uwagę, że Subaeria to niewielki projekt, mamy do czynienia z całkiem ładną grą. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej nad miejscem akcji. Zarówno otoczenie, jak i wszystkie postacie, są trójwymiarowe, a podczas zabawy obserwujemy rozmaite efekty, w postaci np. wybuchów towarzyszącym eliminowaniu przeciwników czy niezłej gry świateł.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Subaeria cena w dniu premiery: 46,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Subaeria

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Subaeria Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-650 3.2 GHz / AMD Phenom II X4 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 1 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows Vista 64-bit
PC
PS4
XONE