Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Su-27 Flanker (PC)

Su-27 Flanker PC

Symulator słynnego radzieckiego myśliwca Su-27, w którym nacisk położono na realizm i aspekt czysto symulacyjny. Gra nie przenosi nas bowiem w realia żadnego konfliktu powietrznego, pozwalając na swobodny trening i lot nad terytorium Półwyspu Krymskiego.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka Su-27 Flanker (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10listopada1995

15lutego1996

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Su-27 Flanker jest symulatorem lotu słynnego radzieckiego myśliwca Su-27, który w momencie wydanie gry stanowił podstawowe wyposażenie sił powietrznych m.in. Rosji i Chin. Zaprojektowaną przez rosyjskie studio Eagle Dynamics produkcję firmuje swą marką kompania SSI, znana graczom przede wszystkim z doskonałej strategii Panzer General.

Jednomiejscowy myśliwski samolot przechwytujący Su-27 znajduje się w seryjnej produkcji od 1982 roku. Prace nad nim rozpoczęły się jeszcze w latach 70-tych, a maszyna znana była również pod prototypową nazwą T-10. Myśliwiec miał być rosyjską odpowiedzią na amerykański projekt F-15 Eagle, a jego parametry zbliżone do osiągów konkurenta. W grze SSI, promowanej nazwiskiem słynnego rosyjskiego oblatywacza Anatolija Kwoczura, mamy możliwość przetestowania w praktyce wszystkich wad i zalet Su-27.

W przeciwieństwie do większości komputerowych symulatorów, Su-27 Flanker nie rzuca nas jednak w sam środek zażartej wojny w przestworzach, kładąc nacisk na aspekt czysto symulacyjny i trening pilotów. Pod tym względem produkcja Eagle Dynamics przypomina nieco serię Flight Simulator, przeniesioną na pokład samolotu wojskowego. W grze możemy polatać nad terenem Półwyspu Krymskiego, biorąc udział w misjach przygotowanych przez autorów, bądź zdefiniowanych samodzielnie.

Pod względem realizmu Su-27 Flanker wspina się na wyżyny. Zamiarem twórców była bowiem detronizacja Falcona 3.0. Mimo nieco uproszczonego modelu lotu, wszystkie systemy pokładowe, przeciążenia czy obsługa awioniki odtworzone zostały ze stuprocentową dokładnością. Całości dopełnia stojąca na wysokim poziomie wektorowa grafika SVGA w 256 kolorach. Mimo braku muzyki, wrażenie robi także wysokiej jakości dźwięk, nagrany w prawdziwym samolocie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Su-27 Flanker

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Su-27 Flanker

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • Karta grafiki 1 MB
  • DOS/Windows 95