Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka F/A-18 Hornet 3.0 (PC)

F/A-18 Hornet 3.0 PC

Trzecia odsłona flagowej serii symulatorów od firmy Graphic Simulations, która jest debiutem cyklu na komputerach PC. Stosunkowo prostą grafikę gry i niewielki zestaw misji rekompensuje wyjątkowo realistyczny model lotu, oddający z ogromnym pietyzmem cechy myśliwca F/A-18 Hornet.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka F/A-18 Hornet 3.0 (PC)

wydawca PL: MarkSoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31marca1997

15października1997

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F/A-18 Hornet 3.0 to trzecia odsłona popularnego symulatora lotu, który zadebiutował na komputerach Macintosh w 1993 roku. W grze możemy zasiąść za sterami jednego z najnowocześniejszych obecnie samolotów wojskowych, nazywanego potocznie „szerszeniem” (ang. „hornet”). Za powstanie i rozwój serii odpowiada pochodzące z Dallas studio Graphic Simulations.

Wielozadaniowy, ponaddźwiękowy myśliwiec McDonell Douglas F/A-18 Hornet powstał pod koniec lat 70-tych w Stanach Zjednoczonych i na przestrzeni lat doczekał się kilku modyfikacji. Począwszy od lat 80-tych stanowi on jeden z podstawowych modeli wykorzystywanych przez siły zbrojne wielu krajów, m.in. USA, Australii, Kanady, Finlandii, Hiszpanii, Szwajcarii czy Kuwejtu. Programiści z firmy Graphic Simulations od początku swej serii starają się możliwie wiernie odwzorować zachowanie samolotu, a trzecia odsłona gry jest zdecydowanie najbardziej zaawansowaną z dotychczas wydanych symulacji.

Największym walorem gry jest bardzo wysoki realizm lotu. Komputerowy F/A-18 reaguje na ruchy joystickiem niemal tak samo jako jego rzeczywisty odpowiednik. Gra odtwarza też szereg systemów pokładowych, awionikę i kokpit tytułowej maszyny, a także pozwala na wykorzystywanie wszelkiego uzbrojenia, jakie faktycznie może przenosić Hornet.

F/A-18 Hornet 3.0 oferuje 28 zróżnicowanych misji, które możemy wykonywać pojedynczo lub w ramach kampanii. W realia każdej z nich wprowadza nas stosunkowo krótka i zwięzła odprawa. Przewidziano również 6 map, dedykowanych lotom treningowym lub zabawie multiplayer, w której może wziąć udział jednocześnie do 4 graczy. Gra oferuje sporo możliwości konfiguracyjnych, od ustawienia skuteczności broni począwszy, na inteligencji komputerowego przeciwnika skończywszy.

Zastosowana w grze stosunkowo prosta, cieniowana, wektorowa grafika pod względem szczegółowości odstaje nieco od konkurencyjnych symulatorów, autorzy postanowili jednak na szybkość animacji. W F/A-18 Hornet 3.0 całkowicie zrezygnowano z muzyki. Na wyróżnienie zasługują jednak doskonałe efekty dźwiękowe: odgłosy silników, strzałów, wybuchów i meldunki słyszane w słuchawkach przygotowano z próbek naprawdę wysokiej jakości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 126 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe F/A-18 Hornet 3.0

12+

Wymagania sprzętowe F/A-18 Hornet 3.0

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 90
  • 8 MB RAM
  • Windows 95/NT 4.0