Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Stunt Driver (PC)

Stunt Driver PC

Stunt Driver to produkt firmy Spectrum Holobyte, w którym gracz zasiądzie za kierownicą Forda Mustanga ‘66 i weźmie udział w szalonych wyścigach samochodowych.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Stunt Driver (PC)

producent: Sphere

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4kwietnia1990

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stunt Driver to produkt firmy Spectrum Holobyte, w którym gracz zasiądzie za kierownicą Forda Mustanga ‘66 i weźmie udział w szalonych wyścigach samochodowych. Oprócz jazdy po zwykłym, krętym torze, czekają go rozmaite przeszkody w postaci pochyłych dróg, zwodzonych mostów, pętli i tym podobnego asortymentu.

Jeśli komuś powyższy wstęp skojarzył się z grą Stunts, to wiele się nie pomylił. Stunt Driver pod względem pomysłu jest niemal identyczny z produktem Distinctive Software, różnice można zauważyć tylko w oprawie audiowizualnej oraz innym modelu jazdy, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę zastosowanie zupełnie odmiennych technologii. Grać można na pięciu przygotowanych przez autorów trasach. Jeśli komuś wydaje się to za mało, zawsze może skorzystać z usług wbudowanego do programu i banalnie prostego w obsłudze edytora. Ścigać się będziemy sami, z trzema komputerowymi przeciwnikami (każdy z nich dysponuje innym samochodem oraz stylem jazdy) lub z kolegą (połączenie za pomocą modemu). Zawody polegają na przejechaniu pięciu okrążeń w jak najkrótszym czasie. Po drodze należy uważać, aby się nie rozbić, co przy wymyślnych przeszkodach może być trudne.

Duża ilość opcji, ładna oprawa audiowizualna z możliwością obserwowania samochodu za pomocą kilku kamer oraz systemem do nagrywania powtórek stawiają ten program niemal na równi ze słynnym Stunts. Na uwagę zwraca też dołączony do gry edytor, w którym konfigurujemy dosłownie wszystko, począwszy od ilości detali, poprzez edycję parametrów pojazdów, na modelu jazdy kończąc. Dzięki temu małemu programowi, rozgrywka w Stunt Driver może przybrać diametralnie inną postać, co jest niewątpliwie największym atutem gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Gry podobne do Stunt Driver

Wymagania wiekowe Stunt Driver

odpowiednia dla każdego wieku