Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Strike Fighters: Project 1 (PC)
OkładkaStrike Fighters: Project 1 (PC)

Strike Fighters: Project 1 PC

Realistyczny symulator lotu. Akcja przenosi nas w lata sześćdziesiąte XX wieku, gdzie możemy pilotować najsłynniejsze wojskowe samoloty odrzutowe z tego okresu, jak: F-100 Super Sabre, F-104 Starfighter, A-4 Skyhawk oraz używany do dziś McDonnell Douglas F-4 Phantom II.

Symulacje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Strike Fighters: Project 1 Premiera PC

22października2002

producent: Third Wire Productions wydawca: Strategy First Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Strike Fighters: Project 1 to realistyczny symulator lotu stworzony przez zespół Third Wire Productions, którego założyciel jest odpowiedzialny za powstanie takich hitów jak: European Air War, Jane’s Longbow 2, Jane's Flash Point Korea czy Jane's AH-640 Longbow. Akcja przenosi nas w lata sześćdziesiąte XX wieku, gdzie możemy pilotować najsłynniejsze wojskowe samoloty odrzutowe z tego okresu, jak: F-100 Super Sabre, F-104 Starfighter, A-4 Skyhawk oraz używany do dziś McDonnell Douglas F-4 Phantom II. Główny nacisk w całej grze postawiony został na realizm i wierne odtworzenie wszelkich detali związanych z pilotowaniem tych maszyn (fizyka i model lotu, awionika, itp.) oraz ich wyglądem (nowoczesny trójwymiarowy engine graficzny), co sugeruje że Strike Fighters: Project 1 dedykowany jest tylko hadcore’owym graczom. Nie zapomniano jednak o mniej zaawansowanych użytkownikach. Dzięki kilku poziomom trudności pilotowania samolotu, gra może się zmienić ze skomplikowanego symulatora w przyjemną zabawę o zacięciu zręcznościowym.

Strike Fighters: Project 1 posiada dynamiczną kampanię umiejscowią realiach fikcyjnego konfliktu. Na jej początku będziemy pilotować najprostszą maszynę F-100 Super Sabre, a w miarę upływu czasu i wprowadzania nowych technologii przejdziemy do lepszych samolotów. Dostaniemy także dostęp do nowych rodzajów uzbrojenia, w tym debiutujących wówczas rakiet samonaprowadzających. Dużym urozmaiceniem jest możliwość przejścia kampanii na dwa sposoby: tradycyjny, gdzie jako pilot wojskowy stopniowo dostajemy nowe wyróżnienia i awansujemy w hierarchii armii; oraz drugi, gdzie stajemy się najemnikiem. Wówczas sami, za zarobione pieniądze musimy kupić i wyposażyć samolot oraz opłacać jego naprawy i utrzymanie. Ponadto nasz bohater-najemnik stopniowo staje się lepszym pilotem (elementy cRPG, zwiększanie się umiejętności i cech postaci).

Gra została wykonana w architekturze otwartej, dzięki czemu bardzo łatwo można wprowadzać własne dodatki i modyfikacje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Strike Fighters: Project 1: 12+

Strike Fighters: Project 1 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 650MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D