Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Strike Commander (PC)
OkładkaStrike Commander (PC)

Strike Commander PC

Strike Commander to kolejny symulator, któremu nazwiska użyczył Chris Roberts z firmy Origin. W przeciwieństwie do poprzednich produkcji tego jegomościa, tym razem nie będziemy walczyć w kosmosie ale w powietrzu, za pomocą znanych i lubianych myśliwców.

Symulacje

Strike Commander Premiera PC

6września1993

producent: Origin Systems wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Strike Commander to kolejny symulator, któremu nazwiska użyczył Chris Roberts z firmy Origin. W przeciwieństwie do poprzednich produkcji tego jegomościa, tym razem nie będziemy walczyć w kosmosie ale w powietrzu, za pomocą znanych i lubianych myśliwców. Akcja gry przenosi nas do niedalekiej przyszłości, konkretnie 2011 roku, kiedy to światowe mocarstwa targane rozmaitymi konfliktami, muszą korzystać z usług najemników. Siedzibą tych ostatnich jest Turcja, która wykorzystując mgliste zapisy w prawie międzynarodowym, „wolnym strzelcom” nadała status dyplomatów. Gracz wcieli się w rolę jednego z „pilotów do wynajęcia”, który przynależąc do formacji o nazwie The Wildcats będzie wykonywał rozmaite misje bojowe na całym świecie.

Firma Origin Systems jak zwykle nie poszła na łatwiznę i oprócz elementów charakterystycznych dla symulatorów lotu, zawarła w Strike Commander także inne pierwiastki. Fabuła i sposób jej prowadzenia, przypomina grę przygodową. O aktualnych wydarzeniach oraz dostępnych misjach będziemy dowiadywać się z rozmów z innymi członkami The Wildcats a także jej zwierzchnikami. W późniejszej fazie gry pojawi się również wątek ekonomiczny, w którym użytkownik będzie musiał samodzielnie zadbać o uzupełnienie uzbrojenia. Strike Commander w przeciwieństwie do innych symulatorów nie premiuje graczy, którzy marnują dostępne środki na niszczenie wszystkiego, co im się nawinie przed celownik. Wręcz przeciwnie, trzeba dokładnie rozważyć użycie broni i mieć na względzie, że zmarnowana niepotrzebnie rakieta odbije się na stanie finansowym firmy.

Jeśli chodzi o część symulacyjną, Strike Commander jest jak najbardziej godnym przedstawicielem gatunku. Znajduje się tu wszystko, czego może sobie zażyczyć prawdziwy entuzjasta podniebnych zmagań: dużą ilość urządzeń niezbędnych do prawidłowej obsługi samolotu, realistyczne zachowanie myśliwca w powietrzu oraz zróżnicowane cele wojskowe, wymagające naszej eksterminacji bądź ochrony. A wszystko to podane w rewelacyjnej oprawie graficznej, która w 1993 roku nie miała sobie równych.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Strike Commander: 12+