Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Stonekeep (PC)

Stonekeep PC

Stonekeep to wyprodukowana przez zespół deweloperski firmy Interplay gra cRPG z elementami przygodówki.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Stonekeep (PC)

producent: Interplay

wydawca PL: CDP

Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5listopada1995

15czerwca1999

pudełko PL

Stonekeep to przygodowa gra cRPG, w której jako Drake musimy powstrzymać przeklętego Khull-Khumma oraz przywrócić Twierdzy jej chwałę. Jest to typowa labiryntówka w trójwymiarowym trybie pełnoekranowym, z możliwością poruszania się ograniczoną jednak do przechodzenia z pola na pole i obracania się wyłącznie o 90 stopni.

W grze wcielamy się w postać poszukiwacza przygód, Drake, który ucieka z twierdzy, której mieszkańcy zamieniają się w kościotrupy i zombie. Po kilku latach powraca aby odnaleźć przyczynę tego co się stało. Jego dawny dom stał się siedzibą potworów takich jak bandyci, węże i czarnoksiężnicy, którym musi przeciwstawić ostrze swego miecza. W Stonekeep przemierzamy trójwymiarowe korytarze walcząc z przeciwnikami w czasie rzeczywistym. W miarę zdobywania doświadczenia Drake rozwija swoje umiejętności w sztuce walki oraz nabywa nowe właściwości. Wszystkie czynności wykonuje się prawie całkowicie przy pomocy myszki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 214 ocen czytelników.

Wymagania sprzętowe Stonekeep

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 16MB RAM

Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

Fallout Online pod znakiem zapytania - Interplay w finansowych tarapatach

wiadomość31 maja 2011

Mamy złe wieści dla wszystkich osób oczekujących na Fallout Online, gdyż prace nad tym postapokaliptycznym MMO mogą zostać anulowane. Wszystko przez to, że wydawca i współproducent gry – firma Interplay – jest w poważnych kłopotach finansowych.