Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Stella Deus: The Gate of Eternity (PS2)

Stella Deus: The Gate of Eternity PS2

Stella Deus: The Gate of Eternity to przygotowana na konsolę PlayStation 2 gra, będąca połączeniem elementów strategii turowej i cRPG. Za jej produkcję i wydanie odpowiedzialna jest korporacja Atlus.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Stella Deus: The Gate of Eternity (PS2)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

26kwietnia2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stella Deus: The Gate of Eternity to przygotowana na konsolę PlayStation 2 gra, będąca połączeniem elementów strategii turowej i cRPG. Za jej produkcję i wydanie odpowiedzialna jest korporacja Atlus.

Scenariusz dotyczy śmiertelnie niebezpiecznej mgły, zwanej Miasma, która rozprzestrzenia się po całej Ziemi, powodując śmierć wszystkich mieszkańców, mających z nią styczność. Ludzie stracili nadzieję na przeżycie, więc po prostu przygotowują się na swój koniec. Jednak Lord Dignus, który mianował się suwerenem Fortuny, wysyła członków swojego cesarskiego legionu, aby rozprawił się on z zarazą. Jeden z podopiecznych, czyli Sphero, otrzymuje także zadanie zdobycia różnorakich mikstur niezbędnych alchemikom do dalszych badań jego przyjaciela, Visera. Młody żołnierz wierzy, że zwalczy Miasmę, a tymczasem szamański wojownik o imieniu Linea chce zapobiec otwarciu bajkowych bram życia wiecznego.

System tworzenia postaci nie jest zbyt rozbudowany i ogranicza się wyłącznie do minimalnej ilości opcji. Podobnie jest także z rozgrywką, w trakcie której wyłącznie zbieramy przedmioty (w inwentarzu możemy je łączyć z innymi, tworząc nowe) i atakujemy przeciwników. Nasz poziom doświadczenia wzrasta po zdobyciu kolejnych stu punktów. Przejrzysty interfejs pozwala obserwować całkowite wyposażenie w trakcie zabawy, gdyż dostępny jest na ekranie. Potrzeba ponad pięćdziesięciu godzin, aby ukończyć całą rozgrywkę wraz z zadaniami Catacombs of Trial. Pojawiają się również misje dla gildii, w których możemy zwerbować nowych żołnierzy, jak i wzbogacić się finansowo. Zarówno przedmiotów, jak i broni do zakupienia jest znikoma ilość.

Gdy walka trwa za długo, możemy ją przerwać i dokończyć w późniejszym terminie. Gracze muszą uważać na dystans do wroga, gdyż element ten jest kluczowym w rozgrywce. Gdy za bardzo się oddalamy, brakuje punktów, aby zaatakować, ale za to, kiedy podejdziemy blisko do przeciwnika, w jednej turze możemy wykonać kilka ciosów. Oddalając się od grupy nieprzyjaciół, których nie jesteśmy w stanie zabić bezpośrednio, możemy pozostawić im trujący gaz. Niestety nie ma możliwości powrotu do lokacji, które wcześniej już odwiedziliśmy.

Niniejszy tytuł charakteryzują ręcznie malowane grafiki, a także bogactwo szczegółów przedstawionego świata. Autorzy zadbali dodatkowo o kompletny dubbing postaci. Możliwość obracania kamery, jak również przybliżania i oddalania widoku pozwala chociażby na oglądanie starć z bliska.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Stella Deus: The Gate of Eternity

Klasyfikacja PEGI Stella Deus: The Gate of Eternity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Stella Deus: The Gate of Eternity

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nowy RPG dla posiadaczy PS2 - Stella Deus: The Gate of Eternity w produkcji
Nowy RPG dla posiadaczy PS2 - Stella Deus: The Gate of Eternity w produkcji

wiadomość19 grudnia 2004

Firma Atlus, znana m.in. z takich produkcji jak Shin Megami Tensei czy Disgaea: Hour of Darkness, zapowiedziała wydanie nowej gry z gatunku RPG. Będzie ona nosić nazwę Stella Deus: The Gate of Eternity i zadebiutuje na rynku w lecie przyszłego roku. Niestety, jej walory podziwiać będą mogli wyłącznie posiadacze konsol PS2.