Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2NDS
Okładka Metal Saga (PS2)

Metal Saga

Metal Saga to klasyczna gra cRPG z elementami walki w systemie turowym. Rzecz dzieje się w niedalekiej przyszłości, kiedy to ludzie mają sporo kłopotów ze stworzonymi przez siebie maszynami. Główny wątek gry koncentruje się wokół komputera, nazywanego Noah Seed.

RPG | jRPG

Okładka Metal Saga (PS2)

producent: Crea-Tech

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

NDS

25kwi2006

PS2
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Saga toklasyczna gra cRPG z elementami walki w systemie turowym. Rzecz dzieje się w niedalekiej przyszłości, kiedy to ludzie mają sporo kłopotów ze stworzonymi przez siebie maszynami. Główny wątek gry koncentruje się wokół komputera, nazywanego Noah Seed.

Bohaterem gry jest chłopiec, mieszkający na farmie wraz z siostrą Karen i przybranym ojcem Cliffem. Jego opiekun był w przeszłości legendarnym myśliwym - terminem tym zwykło określać się ludzi, którzy wędrują po świecie i polują, za pieniądze, na rozmaite potwory. Pewnego dnia wizytę na farmie składa Cliffowi inny wędrowny myśliwy o imieniu Jessie. Gość jest dociekliwy, a najczęściej pyta o Noah Seed. I tak zaczyna się nasza wielka przygoda.

Wyruszamy na szlak, gdzie sami możemy posmakować myśliwskiego chleba. Okazji do sprawdzenia własnych możliwości nie brakuje - walczymy zarówno solo, jak i w zespole. W miarę trwania gry i pokonywania większej ilości silnych potworów zyskujemy doświadczenie i przede wszystkim pieniądze, za które kupujemy lepszą, skuteczniejszą broń. W Metal Saga nie brakuje również walk z użyciem sprzętu bojowego ciężkiej kategorii. Na najlepsze maszyny przez długi czas nas nie stać, ale jak już odłożymy odpowiednią ilość gotówki nasza siła ognia drastycznie wzrasta. Każdy pojazd ma indywidualne właściwości, których odpowiednie wykorzystanie może decydować o losach potyczki. Dla każdej maszyny dostępny jest unikalny zestaw specjalnych rodzajów broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Metal Saga

12+

Wymagania sprzętowe Metal Saga

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
NDS